bugün

daha önceden kendini 2.nesil yazar olarak gören kişi,birden 1.nesil olduğunu farkeder."allah'ım ben bunu hakedecek ne yaptım" der ve sevinç gözyaşları döker.artık kimse onunla "2.nesil sözlüğün çivisini çıkardı" diyerek alay etmeyecektir.
her iki neslinde asimile olmasıdır, her ne kadar birinci neslin adı kalsa da, artık hiç bi şey eskisi gibi olmayacaktır birinci nesil için
bence sakıncası yoktur, yazarı yazar yapan nesil değil, yazdıklarıdır.
tüm nesillerin el ele tutuşarak "hepimiz kardeşiz,bu kavga ne diye" şarkısını söyleyerek,güllük gülistanlık içinde yaşamasıyla bir daha sorun yaşanmaz dedirten durum.
ikinci nesilken birinciliğe yükselmeyi bir şişe şarapla kutlamayı borç bilenler * lol *
zall'dan eski birinci nesillere teselli ödülü olarak "sözlükten bir kişiyi uçurma hakkı"nı vermesini istediğim olay.
ikinci nesile verilen ara gazıdır.

(bkz: ver gazı yansın)
sözlük: aranılan bilgi hazinesi anlamını taşır. 1.nesil veya2.nesil tartışması zaten olmaz, hepimiz belli bir eğitimi almış bireyleriz. amaç, sözlüğün bilgi deposunu zenginleştirmek ve bu arada da hoş vakit geçirmek. nesil kavgası olmaz aramızda, ideolojikte olmaz. provake etmeyelim lütfen *
ismimin altıda "1. nesil" yazısını görmemle "bir sorun var galiba" diye düşünmeme sebep olan, daha sonra çaylaklardan birinin de 1. nesil olduğunu görmemle "noluyoruz" deyip özel mesajla sorma ihtihacı hissettiren, ancak "dur bi de gelişmelere bakalım" deyip notu okuyunca olayı anlamama sebebiyet veren durum. **
(bkz: önemli olan nesil değil yazar olmak) *
ilk gördüğüm anda yazığım yazılar nedeniyle jedi misali seviye atladığımı zannettiğim olay. Hani benim force push'ım, mind trick'im , gribim lightingim. Hani benim masterım. *.
şu anki ikinci nesil yazarların imza toplayıp yönetime dilekçe vermesiyle belki de ikinci bir birinci nesil geçişi sağlanabilir diye düşündürten oluşum.

(bkz: herkes birinci nesil olsun kampanyası) * *
ben niye hala ikinci nesilim o zaman diye düşündüren uygulama.
(bkz: ben emrah mıyım)
(bkz: 134uncu nesil yazarın ben de birinci nesil olacam hamuna goduhlarım diye tutturması ardından yaşanmış garip hikayeler)* * *
ikinci nesil kalışıma bakarak uygulamanın richter ölçeğine göre yapıldığını düşünmeme neden olan uygulama.
birinci nesil yazarları rahatsız eden olay.
bu gidişle birinci nesilden başka nesil olmayacak dedirten durum..*
(bkz: nesil olayının türban olayına benzemesi)
yakında birinci nesil yazarları da ikinci nesil yaparlar dedirten hadise.
(bkz: asteğmenlerin teğmen olarak tezkere alması)
ceddin deden neslin baban olmasindan daha sekilli , janjanli seysidir.
(bkz: yok öyle bir şey)
yaşasın nesillerin kardeşliği. * *
evet, uludağ sözlük tarihinin derinliklerinde unutulmuş bir olayı gün yüzüne çıkarıyorum. yıllar önce ikinci nesil yazarların hepsi birden birinci nesil yazar yapılmışlar ve yeni ikinci nesil yazarlar alınmaya başlanmış. sözlüğün çoğu bilmez bunu, ben de yeni öğrendim.
üçüncü nesli ikiye çekmedikleri için içerlenmiş, hayata küsmüşülüğüz olmuşdur. *
edit: neyse ilk üçteyiz. *