1. 1.
  bildiğiniz üzere son zamanlarda gerek atatürk heykellerine para alan provakatörler tarafından saldırtılması gerek emine şahin olayları gerekse kemalist galatasaray ve fenerbahçe taraftarları tarafından muhafazakarları tahrik edecek besteler yapılması. bütün bunların üzerine dünde kılıçdaroğlunun gezi parkını tekrardan övmeye başlaması yakın bir zamanda ikinci gezi parkı harekatının başlayacağını kanıtlar mahiyette. saldırılar ve eylemler tamamen provakatif olup üst akıl (gladyo)tarafından planlanmakta. böyle oyunlara gelmeyelim lütfen.
  6 -15 ... rebel12
 2. 2.
  Kimsenin götu yemez cob yemek isteyen denesin.
  11 -8 ... o rus bu rus
 3. 3.
  kesinlikle olması gereken direniştir üst akılla alakası olmayıp ülkemizi hayalini kurduğumuz modern ve avrupalı yapabilme şansı elimize doğabilir.
  5 -8 ... lecolatesla
 4. 4.
  birincisinin birilerinin gözünü fena halde korkuttuğu veya psikolojik açıdan bayağı iz bıraktığı izlenimi veren bir paranoya. yoksa üzerinden 5 yıl geçmiş olayı sabah akşam ısıtıp ısıtıp yeniden gündeme getirip kötülemeye çalışmak neyin nesidir?
  4 -4 ... usualsuspects
 5. 5.
  (bkz: terör eylemlerinde polise vur emri serbestliği)
  1 -8 ... mbappe for president
 6. 6.
  gezi direniş değil terördür.
  4 -5 ... seruven44
 7. 7.
  yakıp yıkmakla özgürlük aranmaz ey kemalistler.
  2 -7 ... rebel12
 8. 8.
  Beğen yada beğenme 1, gezinin bir samimiyeti vardır. 2, ancak sahtesi. çakması olur. Gezi nin sonuçları olmuştur, olmadı değil. ikincisi neye, kime hizmet edecek?
  3 -2 ... tea man
 9. 9.
  Bu zihniyetler için değmez, kendimizi yakmaktansa bırak ülkeyle beraber bu zihniyetler de yansın.
  1 -1 ... black of queen
 10. 10.
  Ne gerizekalı adamlarsınız mına koyim kendi kendinize gelin güvey oluyorsunuz. hem başlığını aç hem de "asarız keseriz sikeriz sokarız" falan.

  hayır amacınız insanları tahrik edip ekonomik krizin ihalesini başkasına yıkmaksa söyleyeyim:

  ikinci gezi olmayacak. zira herkes su veren itfaiyenin hortumunu sikme peşinde artık.

  istanbul'da kent içi yeşil alan oranı yüzde 2.2, parkta oturup dinlenmeyi geçtim geberip gitseniz cenazenizi gömecek toprak kalmamış her yer beton, 15 milyonluk yarrak gibi bir köyde yaşıyorsunuz sonra da "asarız keseriz vururuz koyarız" falan.

  yıksınlar o parkı da bu vakitten sonra zerre sikimde olmaz. taksim'de araplara saç ekmeye, tavuk döner satmaya devam.
  3 -1 ... kornisten kovulan perde ruleti