1. 1.
  türkiye'de ipin ucu iyice kaçmış, insanlar kafayı yemiş durumda. seneler geçtikçe değer kaybetmesi gereken eski araçlar, değerine 2 kat değer katıyor.
  2 sene önce 22.000 tl'ye sattığım aracı şu an 30.000 tl ödesem dahi alamıyorum. tok satıcıyım adı altında piyasanın ırzına geçen yurdum insanı iyice sapıtmış durumda.
  18 yaşında dandik arabalara 25.000 tl istemek nasıl bir kafa amk.. kafayı yedik lan ülkece.

  tamam anladık, sıfır araba piyasası ve vergiler biraz arttı. ama 3 sene önce 40.000 tl'ye alabileceğim aracı şu an 52.000 tl'ye kadar çıkıp da alamamak sinir hastası etti beni. bu kadar artar mı lan 2. el piyasa, insaf amk.
  sikerler böyle piyasayı.
  18 -2 ... plasee
 2. 2.
  olan olmuştur, ilerde ne olacağına bakılmalıdır.
  ... monk of monkmountain
 3. 3.
  Sıfır araç piyasasından daha hızlı artmakta olan piyasadır.

  Sabah bir arabanın ihalesine girdim adliyede. Araba 2005 Hyundai accent era 1.6.
  9300 ile açılan ihale 25 bin ile bitti. Napıyorsunuz amk, 2005 model Hyundai accent era lan bu. Üstelik benzinli 1.6 motor.

  Arabalar Dolardan hızlı artıyor kesinlikle.
  9 -2 ... alkolik oldum
 4. 4.
  iki kat yorgan altından muammer kaddafi surat ifadesiyle izlediğim piyasadır. havuzdan arkadaşım 2004 poloyu bi ay önce 28 bine alıp geçen hafta 32'ye okuttu. 55'e accent blue aldı. gelmiş onu da önümüzdeki ay 58'e falan okuturum diyor. eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee eşşek çok olunca sikicisi de çok olur.
  3 ... veli demir lenin
 5. 5.
  Boku yemiştir. Ulan arabayı 24.000 liraya aldık satarken 20.000 e satarız o 4000 lirada kullandığımız sayılır diyorduk fakat araba 33. 000 lira olmuş aq.
  2 ... beyaz baretli mehmet aga
 6. 6.
  Şahine doğana 15-16 bin veren var. Arabayı ilk aldığımızda 15.500'dü (bkz: primera p11) 1997 model şu anda 20k aşağısı yok. Piyasaya bak millet yurt dışında 3-4 bin euroya alıyor.
  ... seabeylerbabanizgeldi
 7. 7.
  yıl başından 15 gün önce 52,500 civarına mal ettiğim arabanın piyasası şu anda 58 bin civarında. üç ayda bu kadar artışı ben de beklemiyordum. zaten satmak gibi bir niyetim de yok çok şükür.

  devletin piyasadaki en baz, en alt segment sıfır arabaya bile yılbaşından sonra minimum 10 bin lira vergi eklediğini düşünürseniz ikinci el piyasasının da bu şekilde coşmasına şaşırmamak lazım.

  bir şeyin fiyatı, değeri arttıkça artar. yani sıfır fiyatları arttıkça insanların sıfır araç alma ihtimali azalıyor. sonuçta bu ükenin - örnek veriyorum- 2005 yılında ithal ettiği, piyasaya sürülen ikinci el araç stoğu sabit. talep arttıkça arz artamadığı için değeri yani fiyatı artıyor.
  1 ... serdarsl06
 8. 7.
  ikinci el arabaya talep, ikinci el arzından daha hızlı artıyor.

  bu anlaşılabilir bir durum:

  ikinci el araba ithal edilemediği için tek kaynak birinci el arabaların satılması. birinci el arabasını satanlar yeni model birinci el araba almak ister. ancak gelen zamlar bu işe ayırdıkları bütçeyi aşmışa benziyor. bu durumda yeni araba almayı erteleyip, birinci el olarak kullandıkları arabalarını kullanmaya devam ediyorlar, yani ikinci el pazarına araba girişi yavaşlıyor.

  diğer taraftan ilk kez birinci el almaya heveslenenler de zamlar nedeniyle bundan vaz geçip ikinici ele yöneliyorlar, yani talep hızlanıyor.

  sonuç: ikinci elde fiyatlar artıyor.
  2 ... monk of monkmountain
 9. 8.
  Garip bir hal almıştır' milletin elinde oyuncak olmuştur.
  ... asteroitd
 10. 9.
  kolaylıkla ateşi alınabilecek piyasadır; halkımızın araba konusunda üzerinde durduğu üç önemli husus bulunmakta; 1-arabanın ustası var mı 2- yedek parçası bulunur mu 3- ikinci el piyasası iyi midir. ilk iki madde yan yana getirilirse zaten üçüncü madde kendiliğinden doğar, özel anlaşmalarla iran rusya hindistan gibi küçük üretici ülkelerden samand lada tata proton benzeri arabalar düşük vergiyle ülkeye sokulursa tüm piyasa rahatlatılır 16-17 bine doğan alacağına adam üzerine 3 bin daha koyar gider samand alır lada alır önemli olan servis ağını kurabilmekte ve yedek parçayı temin edebilmekte, doğan şahin dediğin araba bildiğin konserve lakin piyasa arabası çünkü ustası çok yedek parça sıkıntısı yok, konserve gibi arabaların rağbet gördüğü yerde samand lada proton bu millete çok bile gelir.
  ... kenan kilicdaroglu