bugün

ek vergiler, yeni vergiler hayatımıza girecek, akp batırdığı ekonomiyi seçime kadar ayakta tutabilmek için yeni yeni vergileri, zamları hayatımıza! sokacak demiştik.

--spoiler--
Hükûmet, ikinci el araç satışlarından binde 5 vergi almak için harekete geçti. Hazırlanan yasa taslağının yakında TBMM Genel Kurulu’na gelerek yasalaşması bekleniyor.
hazırlanan yasa taslağında, ikinci el araçların satışından binde 5 oranında vergi alınacak. Satış miktarı da aracın en az kasko değeri kadar olacak. Böylece düşük satış gösterilip vergiden kaçılamayacak.

Meclis'te hazırlanan yasa taslağının genel kuruldan geçerek yasalaşması bekleniyor. Hazırlanan taslakta “2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu'nun 20'nci maddesinin birinci fıkrasının (d) bendi kapsamında, tescil edilmiş araçların ilk tescilinden sonraki birinci satış ve devir işlemlerinde alım satım bedeli üzerinden binde 5” ifadelerine yer verildi.
--spoiler--

https://t24.com.tr/haber/...timina-vergi-yolda,935843
satış miktarına nasıl karışır aq istersem bedava veririm arabamı. fazla oldu bu aqp. Pardon yazım hatası yapmışım akp.
Vergide gusül devridir.iğne ucu kadar yer kalmayacak. Ayrıca 2. El araç fiyatı da en az kasko değeri kadar olmak zorunda olacakmış. Yani ben bugün 100 bin tlye araç alıyorum ama kasko değeri 150 bin. Mecbur 100 bin TL'lik araca 150 bin veriyorum. (bkz: sığınma talebi)
ne araç alır ne araç satarım beni ilgilendirmez. ama ikinci el araç fiyatları al - satçılar yüzünden fırladı. şişirdikleri balonun patlamasına az da olsa etkisi olur inşallah.
2. El araç fiyatları al satçılar yüzünden fırlamadı hiç bir ürünün fiyatı tekelleşme olmadıkça onun ticaretini yapanlar tarafından doğrudan belirlenemez. Vergiler yüzünden fahiş fiyata satılan sıfır araçlar yüzünden insanlar 2. Ele yöneldi. Piyasada sınırlı sayıda 2. El araç olduğu içinde fiyatlar yükseldi. Bunu gören insanlar da arabayı ihtiyaç yerine bi emtia yatırım aracı olarak görmeye başladılar ve durum kısır döngüye girerek fiyatlar daha da yükseldi.
(bkz: akp zenginin hükümetidir bizim değil)
Belli oldu ki sayın reisimiz bizi bu sene de yeni vergilerle lebaleb yapacak.