bugün

şimdi o birazda maddi durumuna ve trafik tecrübene bağlı. benim hiç araba merakım olmadı, ehliyetim olmasına rağmen mutlaka kaza yaparım çünkü trafik deneyimim neredeyse sıfır. şimdi bir araba alacak olsam sanırım ikinci el ve kötü bir araba alırdım. param olsun yada olmasın.

ama çok param var ve arabayı iyi kullanıyorsam sıfır alırım tabi ki, mantıklı olan bu gibi geliyor bana.
eger maddi durumunu etkilemicekse sifir almani oneririm.
eldeki paraya baglidir misal 60 binliraya sifir clio c3 vs almaktansa ikinci yuksek model astra focus jetta almak mantiklidir.
uludağ donanım haber.

gelin forumdaş olalım el ele kol kola oynayalım.
ikinci el alrım 10 milyarım cebimde kalır adamlar bi üst model için arabasını bırakıyor mis gibi araba sıfır alsam ne fark edecek?
Olaya bakirelik gibi bakmıyorsanız ikinci el temiz bir araba cebinzide 5-15 bin tl arası ek para bırakır.
uzun sure kullanacaksan "0" cabuk satacaksan 2.el.
ikinci el araba alanların halini gördükçe 0 araba almak konusunda ısrar ediyorum, evet sıfır alın kafanız rahat olsun.
temiz, kazasız, boyasız, km'si ile oynanmamış olacaksa tabii ki ikinci el diyorum. burdan ne dediğinizi duyar gibiyim. tabii bu saydığım vasıflarda ikinci el bulmak da zor. araştırmak ve de sabretmek gerekli. zaman gerekli. ben 6 ay araba araştırdım. zar zor buldum. bulduğum arabada bile sonradan ufak tefek şeyler çıktı. ikinci el araba sıfır arabadan her zaman daha karlıdır ama arabadan anlamak ile beraber biraz da şans işidir. şansınız yardım edecek. satan adam dürüst olacak. yalan söylemeyecek. km'si ile oynayıp milleti kazıklamaya çalışan bir sürü orospu çocuğu var Türkiye'de. adam arabanın km'sini 100 bin km düşürüyor. böyle orospu çocukları var bu memlekette. dikkat edin. boyası, kazası olup olmadığı zaten bir şekilde anlaşılıyor. km'sini anlamak için servise danışmak lazım. opel, vw ve toyota gibi kolay kolay çökmeyen kaliteli markalarda sıfır alma taraftarıyım. çünkü bu arabalar kolay değer kaybetmiyor ve gerçekten temiz kullanırsanız çok fazla zarar etmeden gönül rahatlığı ile binebilirsiniz. fakat renault, fiat gibi markalarda ikinci el taraftarıyım. çünkü bu modellerde çabuk çöküyor. değer kaybı çok fazla oluyor. şahsi fikrim şehir içi kullanacaksanız ikinci el alın. özellikle istanbulda arabanıza vurup kaçan orospu çocukları çok fazla. içiniz yanmaz en azından.istanbulda sıfır araba sahibi olmak demek,sinir-stres sahibi olmak demek. hele hele sitede oturmuyorsanız, otoparkınız yoksa sıfır araba almaya yanaşmayın derin. sonuçta bu ülkede, özellikle istanbulda ruh hastası çok fazla. arabanıza vurabilirler. aldığınız sıfır araba 5 bin lira değer kaybeder, siz de üzülürsünüz. ikinci el candır.
0 aldığın aracı aldığın fiyattan yukarıda satamazsın. 2. El arabadan anlıyorsan her satışında kar elde edersin.
Bir iki yıllık ikinci el araba almak size bişey kaybettirmez ama imkanınız olduğunda o guzel kokulu sıfır arabanın sahibi olmanın zevkini de tadın derim.
Temiz alınırsa çok bir fark yoktur. Daha arabanın motoru açılmamışken ikinci el adı altında çok temiz araç var.
ikinci el arabanın vergisi düşüktür. 5000 tl ikinciel 15 yıllık bir araç tamir edip kullanmak. arabanın bakımını yaptıktan sonra herhangi bir sıkıntı yaşamazsın.

sıfır araç ötv vergisi 12.000 tl yıllık vergiside yüksek o paraya 15 yıllık arabayı boyatıp motorunu sıfır yaptırıp kullanmak daha iyi.

bilinçsiz insanlar genelde ikinci el araca hurda gözüyle bakıyorlar. halbuki agır bir kazası yoksa ikinciel araç almak mantıklı.
Bu devirde ikinci el almak daha mantıklıdır. Evet.
bir arabaya ömür boyu binenlerdenseniz sıfır alınabilir.
hurda olmamis pert arac alip cikma parcalarla onarmak alir bu versusu. bu memlekette para yettirilecek araba kalmadi be.
güncel Önemli Başlıklar