1. 1.
  Oto galerilerden alınan tüm araçlar için Uygulama 1 nisan 2019 dan itibaren mecburi olacak. Ekspertiz raporu olmadan galericiler araç satamayacak. Yeni düzenlemeyle artık 1 saat içinde rapor verilebilecek. Rapor ücreti ise Yaklaşık 340 tl civarında olacak.

  --spoiler--
  10 soruda 2. el otomobilde yeni dönem

  1 Nisan'dan itibaren başlayacak olan 2.el otomobil ticaretinde yeni dönem ile araç satışında yapılan hilelerin önüne geçilmesi hedefleniyor. Ticaret Bakanlığı’nın yönetmelik değişikliğiyle artık kilometre düşürme, aracın hasarını, kazasını gizleme gibi hilelerin son bulması amaçlanıyor.

  ikinci el araç satışında ekspertiz raporu şartı

  1 Nisan’dan itibaren 2. el otomobil ticaretinde yeni bir dönem başlıyor. Ekspertiz raporu ve garanti zorunlu olurken, kilometre düşüren, hasarı gizleyenlere büyük yaptırımlar geliyor.

  https://www.ntv.com.tr/ga...em,mUIMmgp4Oke9pXpJVRkynA
  --spoiler--
  2 ... gazeloglu
 2. 2.
  son zamanlarda ilk defa bir düzenlemeye aferim lan dedim aq.
  3 ... mahmut sezar
 3. 3.
  390 bindeki şirket arabasına %94 motor performansı verdi. çok da güvenmeyin, hatta hiç güvenmeyin ustanıza götürün. alayı yalan dolan. bu ülkede her şeyin üç kağıdı var.
  -1 ... hastavilla
 4. 4.
  Ee bunu araba fiyatının üstüne ekler onlara giren çıkan olmaz ki. Sonuçta yaptırıyordukta şimdi şu bu diyip yüksek olan piyasayı daha yükseltmesinler.
  ... kabuuss
 5. 5.
  Bazı galericilerin ekspertiz firmalari ile ortak calistigini da dusunmek gerekiyor. Bu konuda tecrubesi olan cok kisi var internette. Bir seyi degistirebilir bu sart ama her seyi degistirmez yine de bence. Yapacak olan yine yapiyor.
  2 -1 ... erised
 6. 6.
  Ekspertizler satıcı ile ortak iş yapmayacak ve işini ciddiyetle yapacaksa neden olmasın.

  Örneğin arabadan çok anlamayan yakınım, internette ilandan bulduğu aracı ekspertize götürmüş ve sıkıntı olmadığı söylenince de kardeşine sürpriz yapmak için almış. Arabayı gören ve arabalara meraklı olan kardeşi arabanın paketinin doğru olamayacağını söyleyince servise götürmüşler ve tatatatam aracın yakınımın istediği paket değil daha boş olan bir paket olduğu ortaya çıkmış. Bir ekspertizin aracın paketini çoğunlukla ilk bakışta dahi anlayabildiği aşikarken böyle bir olayla karşılaşmak önyargıya sebep olabiliyor.

  Sonra dava açmak zorunda kaldık, evet davayı kazandık ama neden böyle uğraşılsın ki?
  1 ... banban
 7. 7.
  Ekspertizin verdigi raporin yanlis cikmasi uzerine aldigi sorumlulugun boyutu kadar iyi calisacak bir sistemdir. Yine de iyidir hostur. Gereklidir.
  1 -1 ... alpagu acar