bugün

paylaşım savaşı, sıcak savaştan soğuk savaşa geçiş ve abd' nin fırsattan istifade zirveye oturması süreci.
türkiye nüfusu kadar insanın öldüğü söylenen savaş.

dünya'nın ikinci dönüm noktası. mihver devletler kazansaydı bambaşka bir dünyada yaşıyor olacaktık.

her ne kadar hollywood filmlerinde yahudilerin soykırıma uğradığı anlatılsa da iş öyle değildir esasen. yahudierin 30 katı insan ölmüştür en az.

bu savaşın cephane ve erzağın tükenmesinden dolayı bittiğini düşünüyorum.
Ağır sanayi savaşıdır, ilk kez bu savaşta tanklar burun buruna, uçaklar ise kol uçuşu kadar yakın halinde, birbirlerine girmişlerdir.
er ryan' ı kurtarmak filminde de bir kısmı anlatılmış savaş.

(bkz: saving private ryan)
zamanında hakkında bolca filmler izlediğim ve call of duty oyunlarından artık cephelerin isimlerini ezberlediğim savaş. biraz hitler taraflısıydım. almanya'yı gözümde çok büyütürdüm. dengesiz gibi girerdim vikipediden savaşla ilgili ne varsa okurdum. sonra sonra bu savaş ilgisi ve merakı azaldı bende. umarım bir 3.sü çıkmaz. yaşasın dünya barışı.
amerika birleşik devletleri' nin japonların pearl harbour baskını sonrası dahil olduğu ve sonucunu etkilediği savaş.
görsel
ikiyi bilmem ama 3.sü 3023te rez alın.
Bu savaştan sonra nazizmin tamamen silineceği söyleniyordu.

Şu an dünyaya bakıyorum, kuzey Avrupalı beyaz ırkların ve göçmen Avrupalı beyazların kurduğu Amerika dışında rahat ve refah dolu yaşama sahip bir ülke yok.

Latinler ekonomik kriz ve fakirlik ile uğraşıyor,slavlar da zavallı durumda,Türkler eziliyor, Afrikalılar bitmek bilmeyen iç karışıklıklar ve sömürge sonrası açlık sonucu hayatını kaybediyor.Nazizme uygun olan "beyaz ırk" denilen ırkların olduğu ülkeler zenginlik ve refah içinde.

Nazilerin kaybettiğine emin miyiz arkadaşlar?
Bunun nedeni iyi eğitimli insanlarının olması üretken olmaları vsdir bana göre ve Bu durumu değiştirmek için böyle ağlayıp sızlanmak hiçbir işe yaramaz. Yapılması gereken eğitim seviyesini üretimi vs artırıp dünyada belirli bir ekonomik güç elde etmiş saygın bir ulus haline gelmektir.

görsel
Nazi almanyası'nın Polonya ya saldırması ile başlayan savaş.

daha detaylı verirdim üşeniyorum bu saatlerde.
--spoiler--
bu savaştan sonra nazizmin tamamen silineceği söyleniyordu.

şu an dünyaya bakıyorum, kuzey avrupalı beyaz ırkların ve göçmen avrupalı beyazların kurduğu amerika dışında rahat ve refah dolu yaşama sahip bir ülke yok.

latinler ekonomik kriz ve fakirlik ile uğraşıyor,slavlar da zavallı durumda,türkler eziliyor, afrikalılar bitmek bilmeyen iç karışıklıklar ve sömürge sonrası açlık sonucu hayatını kaybediyor.nazizme uygun olan "beyaz ırk" denilen ırkların olduğu ülkeler zenginlik ve refah içinde.

nazilerin kaybettiğine emin miyiz arkadaşlar?
--spoiler--

Her ne olduysa ikinci dünya savaşından sonra oldu
Muasır medeniyetlere ulaşmamız gerekirken şu uğraştıklarımıza bak
Her alanda gerideyiz
Bilimde
Teknolojide
Sanatta
Sporda
Ekonomide
Eğitimde
Her alanda gerideyiz.
sanılanın aksine türkiye savaşa katılmış taraf olmuştur. ama şöyle tam savaşın bittiği günlerde bizim cin idareciler almanya ve japonyaya savaş ilan etmiştir. bu sayede amerikadan yardım bile almışlardır.
güncel Önemli Başlıklar