bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  Cezası biten karakterimiz, yeni bir sayfa açmayı gerçekten çok istiyormuş. Özelliklede hapishanede geçirdiği günlerden sonra, fakat kendisi iri yarı, kaba ve bir o kadar da yeteneksiz birisiymiş. Keskin ve sert bakışlarını her daim koruyan bu Mr. Hyde benzeri adam; çoğu zaman, insanların ondan uzak durmalarını ve ürkmelerini sağlıyormuş. Ne zaman beğendiği bir kıza baksa, güzel kızımız suratını ekşitir ve kafasını hemen çevirirmiş. Tüm bu olumsuzluklara rağmen gerçekten kararlı bir tavır sergileyen bu iğrenç mahlûk, kapı kapı dolaşıp iş aramaya başlamış. Fakat ne zaman bir yere girse, kapıda bir gölge gibi belirir, tam anlaşılmayan konuşmasıyla bir şeyler söylemeye çalışır ve herkesi kaçırırmış. Çığlıklar, korkan insanlar etrafta fink atar, herkes onu işaret edermiş, devasa boyutlarda ki bu adamı.

  Her zavallının yapacağı gibi; bir köprünün altına sığınmayı denemiş, açlık ve susuzlukla gelen yorgunluk tüm bedenini sinsi bir kanser gibi sarmış. Toplumdan dışlanmış, itilmiş, kulaklarında o iğrenç sürtüklerin çığlıkları varmış. Buz kesen hava bile bu tiksinme hissini ondan alma konusunda yeterli olamamış. içinde bir yanar dağ gibi büyüyen bu nefret, derin nefes alışları ve gecenin karanlığına aldırmadan parıldayan gözleri ile bütünleşmiş. Küllerinden yeniden doğarcasına ayağa kalkmaya çalışmış, ama soğuk ve halsizlik onu çoktan ele geçirmiş bile. Gözlerini yavaşça kapatmış, artık müziği duyabiliyormuş ve nefes almasına da gerek kalmamış.

  Hikayedeki Ana Fikir nedir ?
  Bazılarının ikinci şansı olmaz.
  Toplum tarafından dışlanan insanlar, kötü şeyler yapmak zorunda kalabilirler.
  Bazen ölmek en iyi yol gibi görünür.

  Müzik nedir diyenler için seçtim.
  http://listen.grooveshark...d+Fugue+in+D+Minor/2gGqvW
  3 ... diyv
 2. 2.
  eğer yeniden başlayabilseydim yaşamaya, ikincisinde daha çok hata yapardım. kusursuz olmaya çalışmaz, sırtüstü yatardım. neşeli olurdum, ilkinde olmadığım kadar. çok az şeyi ciddiyetle yapardım. daha çok riske girerdim, seyahat ederdim daha fazla. daha çok güneş doğuşu izler, daha çok dağa tırmanır, daha çok nehirde yüzerdim. görmediğim bir çok yere giderdim. dondurma yerdim doyasıya, daha az bezelye. gerçek sorunlarım olurdu, hayali olanların yerine. yaşamın her anını gerçek ve verimli kılan insanlardan olurdum. farkındamısınız bilmem yaşam budur zaten. anlar, sadece anlar, siz de anı yaşayın. hiçbir yere, yanına termometre, su, şemsiye ve paraşüt almadan gitmeyen insanlardanım ben. yeniden başlayabilseydim, ilkbaharda, papuçlarımı atardım ve sonbahar bitene kadar yürürdüm çıplak ayakla. bilinmeyen yollar keşfeder, güneşin tadına varır, çocuklarla oynardım, bir şansım olsaydı eğer...
  ... larex
 3. 3.
  hep üçüncüsünü istediğim.

  istemekte çok yüzsüz, vermekte çok cimri olunan şans.

  varoş kaşarlarının diline pelesenk olmuş bir zamane kalıbı. sanki sex and the city karakterisiniz anasını satayım..
  1 ... eksisozlukteki ssg
 4. 4.
  ikinci şans demek, "ilki az oldu, gel biraz daha kazık at bana" demektir bazen. *
  2 ... mezitli
 5. 5.
  iki yetmez genelde. üçüncüsü istenilecek olan şanstır.
  1 ... kedi kesen satanist fare
 6. 6.
  birinci hakkınız henüz bitmedi demektir bu, yani olmayandır. rabbim arkasına dönüp bakmayanlardan eylesin.
  2 -1 ... fafatara
 7. 7.
  onun istemesine gerek yoktur aslında, onu kaybedecek olma fikri öyle korkutur öyle çok yakar ki içini değil ikinci, bütün şansları tek tek veresin gelir, yeter ki gitmesin diye.
  1 ... ne gemiler yaktim
 8. 8.
  hatalarını anlayan, kavrayan kişiye verilmesi gereken haktır.
  1 ... puacagibikiz
 9. 9.
  ikinci şans yoktur, sınırları zorlayan insan vardır.
  1 -1 ... iki kere iki esegin ziki
 10. 10.
  Verildigi takdirde 3. sans istegine hazir olunmasi gerekir.
  1 ... solyangaz