bugün

bir arkadaşımdan duyduğum haberdir. internette görmüş o da. üniversitelerin ikinci öğretim bölümleri kaldırılacakmış.

aslı astarı var mıdır, bilemedim veya bulamadım ey sözlük. bilen veya duyan, nasıl bir uygulama olacağını öğrenen varsa yardımcı olabilir mi ?
mevcut ikinci öğretimler devam edecektir. ancak bazı bölümler yeni ikinci öğretim açmayacak. en azından bir süreliğine.
--spoiler--
kaynak götüm.
--spoiler--
sonunda gerçekleşmiştir. geç bile kalındı aslında.

https://www.haberler.com/...-ogretim-17506322-haberi/
Buna da kalkmazsın.
yalnız adam 12 yıl önce açmış başlığı amk.
bence uzaktan eğitim vesaire de kaldırılmalı ve sonrasında üniversite sayıları azaltılmalı..
vakıf üniversitelerinin çoğunun devlet arazileri kamuya döndürülmeli, üzerlerindeki yapılar kamulaştırılmalı..

hangi çoğu vakıf üniversitesi ve hangi üniversiteler:

uluslararası geçerliliğe sahip dergilerde yayınlanan makale sayısı belli bir rakamın altında olan, yurtdışından araştırma bursu alamayan, belli bir sayının altında seçili pozitif bilim dallarında (robot teknolojisi, yakıt ve patlayıcı sistemleri, yeni boya ve kaplama türleri falan.. öyle "asr-ı saadet dönemi enflasyon kavramı" değil) doktora tezi üretemeyen, dünyada en fazla ilk 5000'e giremeyen üniversiteler boşuna para harcamamalı.. her ay boş boş oturan adamlara profesör maaşı ödüyoruz..
güncel Önemli Başlıklar