bugün

Genellikle erkeklerin takıntılı olduğu mesele. Kadından aşağıda olduklarını düşünmeye başladıkları anda içgüdüsel mi bilmiyorum ama üste çıkmak için her türlü saçmalığı yaparlar. Soğutuyor haliyle.
tarkovski’nin “ilişkileri açıklamaya çalışmak kötü bir çıkış noktasıdır” sözünü pek beğenir ve mühimserim;

hani harikulade bir manzara karşısında o anın tadını çıkartmak, o anı hissetmek, yaşamak yerine onu videoya kaydedeyim derken kaçırmak gibi, ilişkileri didiklemekten onu yaşamaya vakit bulamamak...
egoya dayalı yazılmamış bir kuraldır. kimin egosu daha yüksekse o üstünlüğünü laps diye ortaya koyar. tek problem karşı tarafın da egosu tavan yapmaya başlarsa zamanla sorunlar çıkar ve o ilişki son bulur.
üstte olur altta olur farketmez ilişkiye odaklanmak gerek.
insanların ayrılma sebebi oluverir bazen. Çocuksu çocuksu şeyler.
Kasıtlı olarak karşı tarafa verdiğimdir.
kisilerin üstünlük kurma mücadelesinden iliskiler cekilmez cekilmez hale gelir.

bu profillerden uzak durun. Hayat daha yasanabilir daha keyifli bir yer. kimse keyfinize gölge etmesin.
bunun adı korkudur. korkudan kaynaklanan ve çevrenin verdiği hükümsüzlüğü giymektir. Her zaman erkekler üstündür sorunsalı vardır. işin aslına bakılırsa erkekler kendi içinde üstünlük aramaya başlarlar. Toplumun verdiği önyargılar ve aldatmalar üzerine kurulan bir dünya da erkeklerin kadınlardan daha üstte olma zorunluluğu getiriliyor. Ne yazık ki dogma bilgilerden ileriye gidemeyen bu akına doğru sürüklenen bir çok aday vardır.

Kimse üstün olamaz. Herkes eşit de değildir. Herkes kendi olduğu kadardır.

Geçenlerde karşılaştığım bir durumu anlatmak isterim. Gelmiş bana diyor ki evim, param, arabam var. Aynı zamanda devlet memuruyum, hiçbir eksiğim yok dedi.(sırtlan) eee dedim bende beni ilgilendirmez karakter olmalı dedim. beni küçük gördüğü kendisinin üstün olduğunu bu laflarla gösteriyor. ben de benim her şeyim var şükür dedim. ama benim aradığım kriterlere uymuyorsun desem de nafile.. bir de yetmezmiş gibi üzerine evlenince çalışmayacaksın demesi daha da komik bir duruma gelmeye başladı. bu zamana kadar çabalamışım çalışmak istememin düşüncesi de hiçbir insana muhtaç olmamak. evet çalışmamayı kimse istemez gezmek eğlenmek ama günün sonunda ne kalıyor onu da bilmek lazım.
birbirimize üstünlük kurduğumuz da ya da kurduğunuz da hırslarınızdan başka bir duygu hissetmeye eksiksiniz ve sağlıklı bir ilişki olmaz. Anlayışlı birbirinize güzel fedakar sadık birbirinizin önceliklerini anlamak ve bu öncelikleri sizden ayrı tutmak lazım. Üstünlük olmamalı. Hırs sadece iş alanlarında ya da hırs gerektiren alanlarda olmalı. Bir erkeğe ya da kıza üstünlük kuruluyorsa o kişiden uzak durulmalıdır.
güncel Önemli Başlıklar