bugün

Gerekçesi olmadığı halde alakasız içerik diye entry silen yönetimden söz ediyoruz Sayın yazar.

içlerinden biri dahi ciddi hakaret içeren yazıları görüp bu böyle olmaz diyebilen bir yönetici yok.

Özellikle siyasi içeriklerin olduğu başlıklar altında yazılanlarda.
Ki kişisel olarak hiç umrunda bile değil öyle sanıyorum yıllardır.
Moderasyona laf var. Artı. Okumadan hem de.
Uludağ sözlük moderasyonu gene şaşırtmadı beni. O kadar moderasyona bildirirsin bakın bu herif kendi başlığına defalarca entry giriyor, bir tane video linki ile 60 tane entry giriyor, ama zerre kadar sikinde değilsin onların. aramızda avukatlık gibi bir mesleği icraa eden bir yazarımızı tengir gibi ne olduğu belirsiz sikim sonik birisi için sözlükten soğutacaksın moderasyon.

Bu sözlüğün böyle misyon sahibi yazarlara ihtiyacı var. sikindirik oytuna, tiamata ve bindir çeşit çomara değil. Sırf sözlük de rant sağlanması için bunlara ban atmıyorsunuz. işte bu yüzden asla bir ekşi sözlük olamayacaksınız.
tengir in sözlük moderasyonuyla iltisaklı (alakalı) veya moderasyondan iltimaslı ( torpilli) olduğunu ben de düşünüyorum açıkçası.

bir kere protest in kendi ekibi var, kesinlikle yazdıklarına + oy, gömdüklerine eksi oy veren bir kitlesi var. artık moderasyon eliyle mi yapılıyor, kendi fake leri mi, sözlük içi bir ekip mi bilemem.

ama seri oylama ( artı veya eksi) organize olduğu takdirde suçtur. eskiden de debe yi istila eden tipler olurdu; şikayet edince silerlerdi.

sözlükte gri-mor temayla birlikte çok şey de değişti... sözlüğün ilk hali ( övmek için demiyorum, farkı vurgulamak açısından) ile bugün geldiği hali bilen neyi ima ettiğimi anlar. burası da tıpkı ekşi ve diğer sosyal medya platformları gibi propaganda mecrası oldu, muhtemel ki moderasyonu da aşan durumlar var.

ülke ( insanlar ne kadar farkında bilinmez ) tıpkı dünya gibi kritik bir süreçten geçiyor. algıyla oynamak isteyenler her yerde. moderasyon tersini düşünse de insanlar salak değil.

belki de sadece mangıra bakan tipler de olabilirler, neyse.
instela veya ekşiye geçmemi sağlayacak yönetimdir. Tam her şey yoluna girdi sözlük eski haline döndü moderatörler darbe yaptı derken öncekinden daha kötü daha kuytu bir yer haline döndü sözlük. Böyle devam ederse 100 online zor görürsünüz yönetimcik.
ideolojik, etnik ve inanç eksenli düşünen, yargılayan, davranan sözlük yönetimi kendi damak zevkine göre lokantada garsona sipariş verir gibi davranıyor.

Örn: Bir yazar bok yemenin ne kadar tatlı bir şey olduğunu söylüyor.
Bu onun düşüncesi bakış açısı yorumu zevki oluyor.

Ama bu insana "klozet yerine ağzına oturulması gereken kişi beyanı" denince sözlük formatı, chat, yukarda ki entry tanımlanıyor, cevap verme olmaz vs gerekçelerle girdi siliniyor.

Anlamadığımız; bok yemenin güzelliğinin tadını öven insanın fikri oluyor da...
Bizim bu ağzına sıçılası insan dememiz neden bizim fikrimiz olmuyor?

Hani var ya "eşeği siken, osuruğuna katlanır" diye halk arasında bir söz, işte bu durum akla geliyor.
Ya böyle başlık entry izini vermeyin ya da başlığı entry silin veya bize chat, entry tanımlanıyor, format dışı diye götünü yiyim ayağı yapmayın.

Diyeceğim: biz emmeye de geliriz, gömmeye de geliriz ama bana verirsen manita, vermezsen orospu ayağını bize yapmayın.
Boş işlerle uğraşmayın, giDin ruhsatınızı yırtın, mesleği de ayağa düşürmemiş olursunuz böylece.
Bu bilinen birşey ben her seferinde dile getiriyorum. Yandaşlarin mesajlarında sıkıntı yok sana ve inançlarına hakaret ediliyor gene bişey yok fakat sen cevap yazınca entry siliniyor. Şikayet edince de çaylağa alınıyordu. Bu kurallar her yerde olduğu gibi tek taraflı işliyor.
sen avukatsan, ben de hukuk fakültesinde kürsü başkanıyım

bunların tek derdi akabe alehinde tek kelime yazılamasın

bu meme fotosu falan atanlarında bunlar olduğundan şüphem yok,

evvelce ismail tarafından şımartılmış akitler bunlar,

bekledikleri pohpohlanmayı göremeyince burayı sabote ediyorlar.

ibb den mamaları kesildi

varankla mahir ünal da pek yüz vermeyince iyice kudurdular.

bilişim suçlarından hapis falan yok. ossur ossur ipe diz.

avukatım falan yazınca herkez senden tırsacak tabi.

kadının neredeyse vücudunu apaçık teşhir etmesi

bizim gencoyu rahatsız etmemiş

ama bas git denilmesinden çok rahatsız olmuş.

neden acaba ? yoksa ? sen mi ? ne ayak ???????

sen o hukuk fakültesini tekrar oku. çift dikiş iyidir.

ne biçim hukuk bilgisiyse daha ceza davası konusu

olamayacağını dahi bile bilmiyor

bu cincin aklı sıra sözlük sahibini tehdit ediyor

sonucunda hiç bir şey çıkmayacağını bende biliyorum

ama koftiden bir dava açar, uzattıkça uzatır

seni sürekli mahkemeye gitmek zorunda bırakırım

ya dize gel, bize tabi ol

ya da git gel.

ceza hukukunu bilmeden avukat olanlarda var.

tengir i pek sevmem, hatta bana küfür etmişiliği de vardır

(dava falan da açmayı düşünmem)

ama sizlere hiç katlanamıyorum. sen iddianamende

neyi mesnet gösterirsen, aynısı ile bende sana dava açacağım.

ceza alırsan, baroya bildirip meslekten atılman için ne gerekiyorsa

yapacağım.
(bkz: sözlüğü ciddiye alıp destan yazmak)
Avukatlık yapıyor diye ayrıcalık bekleyip bunu eşitlik diye lanse etmek, AVM'de pisuvar sırası beklerken bile avukatım ben bana bi müsaade etsenize diye takılan adamlar gördükten sonra çok normal geliyo bu taktikler.
Halen sözlük bünyesinde terörist pkk yanlısı yazarları tespit edemeyen ve ya göz ardı eden yönetimdir.
Lütfen dikkat edin sayın yönetim bu bir

Ünv ödevi değil sosyal kalkınma halinde ilerlemektedir..

Bir rica .

Temizlik imandan gelir .
Hatırlatırım sizlere .
Asıl sözlük diye insanların subjektif paylaşımlar yaptığı bir ortam kurup hadi özgürce düşüncelerinizi paylaşın dedikleri yerde, savaşa hayır diyen insanları sözlükten atsalardı iki yüzlü olurdu bu sözlük yönetimi.

Karşınızda savaşa hayır diyen insanlar var, sebepleri de gayet somut net sebepler. Adamları terörist diye yaftalayıp toplumdan dışlamak yerine sizde operasyonun harekatın savaşın gerekliliklerini anlatın.
Ekran görüntülerini alın moderasyona şikayet edin. Zor değil. Yaptım. Birini uçurdular. Moderasyonun gözünden kaçabilir. Olabilir. Yardımcı olun.