1. 1.
    Bak koçum,
    Ben sizin malınız değilim.
    Bu sözlükte üye olarak yazan bir avukatım.
    Anayasal hakkımı kullanır. Eleştiririm bu hakkımı şirketin tr de faaliyet gösterdiği sürece engelleyemezsin.

Senin koyduğun kurallar anayasal haklarımla çelişemez!.

Anayasa:

VIII. Düşünceyi Açıklama ve Yayma Hürriyeti
    Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı,resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü,radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.

Bu hürriyetlerin kullanılması, millî güvenlik, kamu düzeni, kamu güvenliği, Cumhuriyetin temel nitelikleri ve Devletin ülkesi ve milleti ile bölünmez bütünlüğünün korunması, suçların önlenmesi, suçluların cezalandırılması, Devlet sırrı olarak usulünce belirtilmiş bilgilerin açıklanmaması, başkalarının şöhret veya haklarının, özel ve aile hayatlarının yahut kanunun öngördüğü meslek sırlarının korunması veya yargılama görevinin gereğine uygun olarak yerine getirilmesi amaçlarıyla sınırlanabilir.

AVRUPA iNSAN HAKLARI SÖZLEŞMESi 10.MADDESi GEREĞiNCE DE DÜŞÜNCE ÖZGÜRLÜĞÜNE VE DÜŞÜNCELERiMi YAYMA ÖZGÜRLÜĞÜNE SAHiBiM.

Yormayın beni.

Kimliğimi merak eden moderatörler şirket avukatlarına yollayacağım dava dilekçesinden rahatlıkla öğrenebilirler.

iki yüzlülüğü bırakın.

Kural varsa herkese var, kural yoksa da kimseye yok.

Tengir denen sözlük belasının başlığına aşağıdaki entariyi düzdüm.

Haklı olarak,

Ama ne oldu dersiniz. Bazı modlar tarafından yazdıklarım hakaret olarak algılanmış.

iki yüzlü uludağ sözlük yönetimi

Biz bu mesleğin kitabını okuduk, hatmettik, sözlüğe saatlerdir ceza dosyasıyla uğraştığı için giremeyen adama hangi sözün argo hangi sözün hakaret olduğunu siz mi öğreteceksiniz?

Hangi vasıfla ?
    Hangi kıdemle ?

E hadi diyelim ben böyle yazdım ve sildiniz. Eyvallah herkese aynı muamele yapılırsa bişey demem de Bu yazarın hadsiz sözleri neden hala duruyor?

(bkz: #42227455)

Amacınız ne ?
    Beni deli etmek mi?

Sen şimdi benim haklı eleştirimi sildin.

Bu hakeret dolu entryi silmiyorsun öyle mi?

iki yüzlü uludağ sözlük yönetimi

Daha bugün hakaret davası ile uğraştım, üzerine geldiği çok iyi oldu.

Tck md 125 açık.
    ilk kısımda kızın onuruna saldırı var. Hakaret suçu sübut.
    ikinci ve 3.kısımda ise aşağılama var. hakaret suçu yine sübut.

Tengir'e dava açmak isteyenler gönül rahatlığıyla açabilirler. Sözlükteki binlerce entrysi de aleyhine delil teşkil edecek çünkü bu adam dilinden hakareti eksik etmiyor.

Sonra ne mi olacak?
    Ya bununla içeri girer ya da en azından 5 yıl biz rahat ederiz.
    25 -12 ... avukatadam
  2. 2.
    Gerekçesi olmadığı halde alakasız içerik diye entry silen yönetimden söz ediyoruz Sayın yazar.

içlerinden biri dahi ciddi hakaret içeren yazıları görüp bu böyle olmaz diyebilen bir yönetici yok.

Özellikle siyasi içeriklerin olduğu başlıklar altında yazılanlarda.
    Ki kişisel olarak hiç umrunda bile değil öyle sanıyorum yıllardır.
    4 ... mechul yazar
  3. 3.
    Keşke iki yüzlü olmakla kalsalar, yakında komple burada paylaşılan yazılan hakaret küfürlü içeriklerden başları büyük belaya girecektir.
    Böyle yalakalar yüzünden burada durmak bile insana yakışmıyor, bahsi geçen şahıs yani tengir istediği yazıyı burada yazmakta özgür iken çoğumuzun girdiği entryler format gereği siliniyor. Adam entrylerinde bana bize her türlü cevabı veriyor, entryleri asla silinmiyor. Ya herkes için formata uygunsuzluk olmalı ya bazıları için bu serbest olmamalı.
    4 -1 ... desifreleyici
  4. 4.
    Moderasyona laf var. Artı. Okumadan hem de.
    ... b e n d e n a d a m o l m a z
  5. 5.
    Uludağ sözlük moderasyonu gene şaşırtmadı beni. O kadar moderasyona bildirirsin bakın bu herif kendi başlığına defalarca entry giriyor, bir tane video linki ile 60 tane entry giriyor, ama zerre kadar sikinde değilsin onların. aramızda avukatlık gibi bir mesleği icraa eden bir yazarımızı tengir gibi ne olduğu belirsiz sikim sonik birisi için sözlükten soğutacaksın moderasyon.

Bu sözlüğün böyle misyon sahibi yazarlara ihtiyacı var. sikindirik oytuna, tiamata ve bindir çeşit çomara değil. Sırf sözlük de rant sağlanması için bunlara ban atmıyorsunuz. işte bu yüzden asla bir ekşi sözlük olamayacaksınız.
    5 -3 ... dimitri ivan0v
  6. 6.
    Öh instelaya da geydirmiş. Yürü be tendur
    -1 ... edepsiz bey
  7. 7.
    ''özel mesaj içeremez'' gerçekesi göstererek gayet açık seçik ''entry'' olduğu belli, artı ve eksi oyları gösteren bir ekran görüntüsünü canlandırma talebini kabul ettikten sonra tekrar silmişlerdi. kimi yalayacağını şaşırmış durumda takılıyorlar.

biz üç kereden fazla sözlük içi entry giremeyelim millet siyasi siyasi takılsın. siyasi görüşlerimiz aynı veya değildir bilmem ben ama bu sözlükte adam kayırma var, adil değil.

subjektifsin moderasyon diyorum ve silik yemeyi bekliyorum.
    6 -1 ... kendi kendimin kedisiyim
  8. 8.
    tengir in sözlük moderasyonuyla iltisaklı (alakalı) veya moderasyondan iltimaslı ( torpilli) olduğunu ben de düşünüyorum açıkçası.

bir kere protest in kendi ekibi var, kesinlikle yazdıklarına + oy, gömdüklerine eksi oy veren bir kitlesi var. artık moderasyon eliyle mi yapılıyor, kendi fake leri mi, sözlük içi bir ekip mi bilemem.

ama seri oylama ( artı veya eksi) organize olduğu takdirde suçtur. eskiden de debe yi istila eden tipler olurdu; şikayet edince silerlerdi.

sözlükte gri-mor temayla birlikte çok şey de değişti... sözlüğün ilk hali ( övmek için demiyorum, farkı vurgulamak açısından) ile bugün geldiği hali bilen neyi ima ettiğimi anlar. burası da tıpkı ekşi ve diğer sosyal medya platformları gibi propaganda mecrası oldu, muhtemel ki moderasyonu da aşan durumlar var.

ülke ( insanlar ne kadar farkında bilinmez ) tıpkı dünya gibi kritik bir süreçten geçiyor. algıyla oynamak isteyenler her yerde. moderasyon tersini düşünse de insanlar salak değil.

belki de sadece mangıra bakan tipler de olabilirler, neyse.
    6 ... legend ahmet
  9. 9.
    instela veya ekşiye geçmemi sağlayacak yönetimdir. Tam her şey yoluna girdi sözlük eski haline döndü moderatörler darbe yaptı derken öncekinden daha kötü daha kuytu bir yer haline döndü sözlük. Böyle devam ederse 100 online zor görürsünüz yönetimcik.
    2 -1 ... ruhusonsuz
  10. 10.
    ideolojik, etnik ve inanç eksenli düşünen, yargılayan, davranan sözlük yönetimi kendi damak zevkine göre lokantada garsona sipariş verir gibi davranıyor.

Örn: Bir yazar bok yemenin ne kadar tatlı bir şey olduğunu söylüyor.
    Bu onun düşüncesi bakış açısı yorumu zevki oluyor.

Ama bu insana "klozet yerine ağzına oturulması gereken kişi beyanı" denince sözlük formatı, chat, yukarda ki entry tanımlanıyor, cevap verme olmaz vs gerekçelerle girdi siliniyor.

Anlamadığımız; bok yemenin güzelliğinin tadını öven insanın fikri oluyor da...
    Bizim bu ağzına sıçılası insan dememiz neden bizim fikrimiz olmuyor?

Hani var ya "eşeği siken, osuruğuna katlanır" diye halk arasında bir söz, işte bu durum akla geliyor.
    Ya böyle başlık entry izini vermeyin ya da başlığı entry silin veya bize chat, entry tanımlanıyor, format dışı diye götünü yiyim ayağı yapmayın.

Diyeceğim: biz emmeye de geliriz, gömmeye de geliriz ama bana verirsen manita, vermezsen orospu ayağını bize yapmayın.
    3 -1 ... thebiggraywolf