bugün

duruma göre 4-5 türkün de etmeyeceği aşikardır. eksilemeden evvel aşağıdaki örneklere bakınız.
1) amerikalılarhem uzundur, hem şişmandır. bir kaçımızın bir amerikalı etmesi mümkündür.
2) bir bankacı min yıllık 45.000 usd kazanmaktadır. bize bakalım 10.000.- usd ile 25.000.- usd arasında değişmektedir.alınan maaşa göre hesaplanabilri.diğer mesleklerde da bir farklılık olduğunu sanmıyorum
3) adamlar bizim askerlerimizin başına kese kağıdı geçirir sesimiz çıkmaz. biz film yapalım deriz ebemizin anne kızlık soyadına kadar şeederler...
4) adamlar bize ellerini kollarını sallayarak gelir. yerleşmek isterse en bi özel fırsatları kapar. biz şöle bi tatil yapalım desek ki, buradaki biz içerisinde şahsım yok. 7 ceddimizin imzasını isterler...
5) aman canım sıkıldı ne kadar millliyetçilik yapsakda adamlar bizden her konuda fersah fersah ilerdeler. yani maddeye bile gerek yok. herşey ortada. futbol diye bir şeyleri yokken dünya kupasına gidiyorlar. biz de bu gruptan şu çıkar bundan bu çıkar ah keşke biz de olsaydık diye çenemizi yoruyoruz...
6)yazmiim dedim aklıma geldi onlardan bize okumaya gelen var mı bilmiyorum ama, bizden hersene bissürü insan gidiyo. ne öğrettiklerini merak ediyorum aslında. o kadden para ettiğine göre kıymetli olmalı...
bunun ne derece yanlış olduğunu seneler önce kanıtlamıştır atalarımız. bırakın amerikalıları, hiçbir dünya devletinden insanlar türklerle baş edememiştir. yeter ki türkler istesin. (bkz: bir türk dünyaya bedeldir)*
msndeki hafiza durumu mail hafizasi bir turkun 25 mb olmustur an itibariyle ama bir amerikalinin 2.5 gb olmustur
doğru başlık olduğu tartışılır, zira; bir türk, 2-3-4 amerikalı eder.
(bkz: gayrisafı mıllı hasıla)
ilk önce amerkalıların incelenmesi gereken soz obegi, zira amerikalılar belki de dunya uzerindeki suru psikolojisine sahip olan toplumların onde gidenlerinden biridir, zira bu ulkede* secimlerde oy kullanma oranı dusuktur, hatta popstar tarzı bir yarısmadaki yarısmacı baskandan fazla oy almıstır, buradan bakıldıgında turk halkının git gide amerikalılastıgı gercegi anlasılır, ayrıca kendi tarihini bilmeyen bir suru amerikan genci vardır, en azından turk gencleri az da olsa tarihlerini bilmektedirler,ayrıca genclerinin buyuk cogunlugunun uyusturucu kullanmakta oldugu, nerdeyse yarısının cinsel hastalıklara sahip oldugu da arastırmalar sonucu ortaya cıkmıstır
turklere gelindiginde ise bir donemin ulke icin kafa yoran, bir seyler dusunen sorgulayan gencligin kaybolmus oldugu bir gercektir, git gide "televole kulturu" adı verilen dedikodularla gun gecmektedir, az da olsa hala dusunen, fikir ureten gencler mevcuttur, lakin sayısı gun gectikce azalmaktadır boylece turk gencligi de amerkan gencligine gun gectikce yaklasmaktadır
son olarak gencleri elemamın sebebi sudur : bugunun gencleri, yarın bu memleketin sahibi olacaktır.
güncel Önemli Başlıklar