bugün

10 senede bitirdim, tek dersten sonsuz sınav hakkı vardı bizim zamanımızsa, hala öyle mi bilmiyorum. Stajımı yapmamıştım, her sene kayıt yeniliyor, öğrenciyim diye kendimi avutuyorken, bir sene kayıt dönemini kaçırmışım. Öğrenci işleri artık öğrenci değilsin dedi. Başımdan aşağı kaynar sular döküldü, sonra duruma alıştım yıllar içinde. Ehliyet almaya niyet ettiğimde diploma istediler e lise diplomaso üniversitede, gittim çıkışımı ve lise diplomamı verin ehliyet alıcam diye. Bölğm başkanıma haber verdiler hocam sbmo geldi çıkışını alıo die. Hoop 2 dk sonra bölüm başkanom öğrenci işlerindeydi "veremezsiniz, verdirmem .. Ne yapuyorsun sen sbmo. Af çıktı aftan faydalanacak burayı bitirexeksin" dedi. Aman hocam filan dedimse de vermedi çıkışımı. af dönemi telefon açtı okula gel die. Gittim af işlenleri için ne gerekliyse yaptım, aradan iki ay geçti telefonda yine bölüm başkanı. " sen yumurta kapıya gelmeden iş yapmayı sevmezsin bilirim, bugün git kendine staj yeri bul yarın staja bailaman lazım " demez mi. Sağolsun, sözlüğümüzün biricik ruh hastası sevgilim hemen fellik fellik fabrikaları dolaşmaya başladı benimle. Yörükoğlu yarın gel ok dedi. 10 gün staj yaptım, dosyayı kargoyla bölüm başkanına gönderdim, sonrasında bir ara gidip diplomayı aldım. Giriş 98 mezuniyet 2008.
Ertuğrul hocam sizi seviyorum.sağolun valla sayenizde şimdi sınava girmeden çeşitli bölümlere girip okuyorum .
bkz yata yata, yaya yaya bitirmek, bitirmemek için çabalamak.
dört senelik üniversiteyi sekiz senede bitirmekten iyi olan durumdur.*
Ailenin daha fazla umutlanmasıdır.
bünyeye göre çok zor olmayan bir eylemdir. nasıl olsa evden para haftalık veya aylık olarak geliyordur, ev tutulmuştur kafa arkadaşlarla ve her akşam ertesi gün vize olsa bile alemin dibine vurarak, sabah derse hatta vizeye gitmeyecek kadar gevşekleşerek başarılabilmektedir. yaşattığı heyecanlar düşünüldüğünde çok bir kayba yol açmamıştır.
birisi size sordugunda rahatca cevap verme durumudur:

- universite kac seneydi?
+ valla 4 senede bitti
- oo iyiymis. hangi universite?
+ bilmezssin sen bosver.