bugün

maalesef günümüzde yaygınlaşmış bir şeydir. yeni gelen nesil kesinlikle sözlük yazarı olacak düzeyde olmayıp, saçma sapan cümleler kuran bir nesildir. istisnalar tabii ki mevcuttur ama sözlüklerin kötüleşmesinin nedeni bu gelecek çocuklardır. sözlükte yazma kavramı git gide popüler bir hal aldığı için dikkat edilmelidir. herkesin onlara yardım eli uzatması ve cümle kurmayı öğretmesi gerekmektedir. sadece anket dolduran bir yazarı türkiye niye okusun ki boş bakınız! yazmaktan korkmayın! cool olun, çekinmeyin! yazın, çizin, sözlüğe can verin! salak salak cümleler kurup insanı deli etmeyin! kültürümüzü kaldırmayın!
(bkz: arkadaş beş satır yazmış)*
- hilmi napıyorsun?
+ 2 satır cümle kuruyorum abi.
- kasma yazamazsın sen.
+ üzülüyorum!
- yalarım.
belki de parası neyse verip başkalarına cümle kurdurmaktır...
Boş insan topluluğuna verilebilecek bir örnektir .
- abi ben sözlükte yazar olamaz mıyım?
+ niye lan?
- abi ben bir satır cümle kurabiliyorum da ondan.
- haa bak bu olmadı şimdi. iki satır cümle kuramadan yazar olamazsın.**
(bkz: yürü ya cool um)
sözlük yazarlığı paralı olmalıdır. fakirler ne bilsin cümle kurmayı. paralı olsun ki sadece zenginler,elit insanlar yazar olabilsin, sözlüğün seviyesi düşmesin falan.. bu daha iyi oldu. evet kesinlikle daha aşağılayıcı.
verilen oyun dağdaki çobanın oyuyla eşdeğer olması sorunsalı niteliğindedir.. yoksa anlatılmak istenen kimi zaman bir harfle bile anlatılabilir..

(bkz: bir tavuk)
çift aşamalı sınav yapılmalı..sözlü ve yazılı olarak...elini kolunu sallayan yazar olmamalı..

(bkz: bir insan gecenin körü nasıl saçmalar)