1. 1.
  insanı sevdiğine bin pişman ettiren, daima üzen ama asla vazgeçilemeyen erkektir.allah rast getirmesin...
  3 ... mrl tln
 2. 2.
  iki satırlık dersin basite almak istersin. silinmeye bile değmez dersin. iki satır nedir ki bir romanda. ya romanda hayat orda başlıyorsa? o zaman vur kadehi ustam bu gece de sarhoşuz kalan sağlar bizimdir acıdan mayhoşuz.
  2 ... simdiben
 3. 3.
  musallat olduğu ömürleri dibe vurmakla suçlanırlar bazı şarkılarda.
  3 ... absoluteata
 4. 4.
  iki satırlık adamlar'ın bir çok hayatı mahvetmek gibi özellikleri vardır.
  1 ... dunyayi kurtaran adamin torunu
 5. 5.
  gelişleri ile hayatımız ayrı bir anlam yükleyen, mutsuzluğumuzu mutluluğa çeviren, kendine hayran bırakan fakat gidişleriyle arkalarında büyük bir enkaz bırakan, hiçbişey yaşanmadığına kendini insandıran, sizi tanımamak için elinden gelen çabayı sarfeden, sizi perişan eden, kalbinizi çaldığı yetmezmiş gibi aklınızıda size bırakmayan,anılarınızdan çıkmayan, unutmak için yaptığınız herşeyin boş olduğu adamlardır. kendilerini çok sevdirip sonrada çekip giden hatta utanmadan iki gün bile geçmeden koluna sevgili takan, sizin acınızla dalga geçen, sevmenin anlamını bilmeyen, hayatında hiç kimseyi kaybetmemiş birini kaybetme acısı yaşamayan ve bu yüzden siz acı çekerken gülen,bir zamanlar hayallerinizde melek olarak canlandırdığınız fakat sizden ayrıldıktan sonra gözünüzde şeytana dönüşmesi gereken ama nasıl bir çekimi varsa hala meleğiniz olarak kalmayı başaran,varlığına doyulmayan,yokluğuna dayanılmayan, sizi perişan edip, ağlatıp inletsede ondan kopamayacağınız belki ömrünüzün son gününe kadar unutamayacağınız adamlardır. içinizde kalan acı ile beraber arkalarından iki satırlık adamlar diye konuşmanızı bile hak etmiş kişilerdir.
  2 ... sessizlikveyalnizlik
 6. 6.
  sılanın şarkısında yer alan ve iki satırlık adamları musallat ettik ömrümüze diye devam edip insanı hayal kırıklığına uğratmış tüm dost sevgili vs..sini akla getiren cümle.Ne yazık ki bu cümleyi kuranlar için çok geçtir.Her tür fedakarlığı yaptıkları kişiler onlara en büyük satış vurgununu yapmıştır.
  1 -1 ... endoplazmikretikulumm
 7. 7.
  iki satırlık olduğunu bilerek romana dönüştürmeye çabalamak mahveder insanı.
  1 ... nmogus
 8. 8.
  silgi olsa da bu adamlar silinebilse. hele de hayatının akışını bir anda saçma bir yöne götürdüyse bu adamlar.
  2 ... dokunmayimbana
 9. 9.
  hayatımızı alt üst eden pezevenkleri anarken dinleyebileceğimiz ve sıla tarafından okununca daha bi içten malum şahıslara sövdüğümüz şarkıdır.
  1 ... conqueror of istanbul
 10. 10.
  orta parmağıma bir kuş konar sen yükselirken
  hani tersanede sersem tabutlar seni beklerken
  kalbin kırık cam parçalarını damarlarına pompalarken
  kanayan yaralardan akandır iki satırlık adamlar
  ... ginnungagup