1. ?.
  mühendis olamayıp da bölüm mezunu kişilerin söyleyebileceği sözdür.
  5 -3 ... deleted exclurel
 2. ?.
  (bkz: kıskananlar çatlasın) **
  8 -2 ... t bag
 3. ?.
  serbest çağırışım: iki lafı birayaya getirip şarkı sözü yazan adam ünlü olur. (bkz: ajdar anik) ajdar beyin de bir mühendis olduğu göz önüne alınınca korkutan bir söz veya ikileme düşmemizi sağlayan diyelim.
  4 ... ashaf
 4. 1.
  okulda almış oldukları teknik eğitimden dolayı günlük hayatlarında arada sırada teknik terimler kullanan mühendislerin diğer insanlar tarafından anlaşılamaması durumudur. önemsenmesine pek gerek yoktur.
  2 -1 ... sagi
 5. 2.
  (bkz: suleyman demirel)
  (bkz: necmettin erbakan)

  (bkz: dun dundur bugun bugundur)
  (bkz: glu glu dansi yapiyorlar)

  (bkz: yetmedi mi)
  2 -3 ... syme
 6. 3.
  bir mimar olarak katıldığım önerme.

  - bu kolon 40a 40 olcak!!
  + onun yerine kirişleri yükseltebiliriz mekanı daraltma derdi yok.
  - olmaz 40a 40 olacak!!
  + 39a 39 olur mu?
  - eeaa, olur aslında.
  + peki 38e 38?
  - eaaaa...

  i hate engineers.
  4 -7 ... forever young
 7. 4.
  mühendisler biraz arıza olur demenin başka bir yolu.
  ... xy27
 8. 5.
  öncelikle
  (bkz: mesai arkadaşının mal olması)
  istisnaları gözlemlemiş kişi tespitiyse sayet olabilirliği vardır.
  hayattaki tek misyonu ders calışmak ve üniverste bitirmek, olan sınıfta en ön sırada ders notlarını nizamlı tutan kişilerde gördüm sahsen, bir tanesi ile ailemden fazla zaman geciriyorum ki gencecik bunyemde dr cox vari cümleler ve hayata bakış yarattı bu insan, isyanım onadır!
  kendisi ziraat mühendisi olmuş basarılı bir ögrenim hayatını geride bırakmıstır şirketin kendisine verdiği görev gereği telefonla konusması icab * eder yeni görev askından kaynaklansa gerek ki 8.30-17.00 arası o telefonu beş dakika elinden düşürmez ve su sartlarda hala iki lafı bir araya getirememesi bunyeme de rahatsızlık vermiştir, günler sonra uzun entry kasmamla sonuçlanmıştır, bahsi gecen telefon görüşmeleri kedi miyavlaması desibelinde gercekleştiğinden karsı taraf bir cümleyi bir kaç kez tekrarlattırmaktadır ki bu benim için en buyuk eziyettir, işimiz pazarlama oldugundan mütevellit görüşmeler gayet net bir dille kısa ve sonuca yönelik olmalıdır lakin bahsi gecen telefon görüşmeleri yer yer karsılıklı pardon?, anlayamadım?, tekrar edermisiniz dısına cıkmamaktadır, sonuç itibarı ile adamın canını sıkar.
  *
  -1 ... onikiortaliharitametoddefteri
 9. 6.
  her tarafından eziklik akan bir önerme.

  hani toplumda hiç bir baltaya sap olamamış ve olamayacak insanlar vardır ya, işte onların ağızlarından çıkar genelde böle önermeler. misal okula birincileri, öss şampiyonları içinde böle şeyler söylerler. işte öss şampiyonu ama inek adam sosyal hayatı yok filan gibi.

  bunlar kendi hayatlarında bir baltaya sap olamamış insanlardır genelde. kendi başarısızlıklarını değerlenirecekleri yerlerde başka insanların başarılarını bir şekilde kötülemeye çalışırılar.

  pek bir komik insanlardır aslında, insanı bol bol güldürürler.

  dip not: o kadar mühendis ya da mühedislik öğrencisi arkadaşım var, ulan bir tane bile bu tanıma uyanı yok. aksine son derece zeki insanlar.
  2 -3 ... msd
 10. 7.
  iki lafi bir araya getiremezler ama cok pis kari kiz tavlarlar. ne istir anlamam.

  edit; arkadasim, sayin muhendisler! niye bu kadar kotuluyosunuz anlamiyorum. hayir bendenizi su ana kadar kim tavladiysa hepsi muhendisti ordan biliyorum. atmiyoruz her halde burda; kisisel bilgi, sevgi ve tavlanma birikimimizi paylasiyoruz, ozelimizi aciyoruz, boru degil. bu arada ozel demisken hani; baya ozelim, ozelime de beklerim. bilhassa bindigi ata tecavuz eden muhendise her zaman kapim acik.
  1 -2 ... dancing in the moonlight