1. 1.
    Eğer olayın içinde aldatma yoksa ve aşıklarsa pek sıkılmazlar platonik aşıkları varsa her iki cinsinde arada onlarla uğraşmak zorunda kalırlar..
    -1 ... revenge girl
  2. 2.
    kişiden kişiye değişkenlik gösterir, genelleme yapmak çok yanlış. Ama ben şahsen 4.haftada sıkılıyorum vuruyorum götüne tekmeyi, gelsin yeni sevgili. Midem kaldırmıyor yani her gün aynı suratı görmeye tahammül edemiyorum.
    ... kafamuzayda
  3. 3.
    Buluştukları paydada, oluşturulan ortaklık gayesine göre değişkenlik gösterebilen süredir.

Aşkla birleşmişlerse; en tutkulu aşk bile 5 seneyi deviremiyor artık.

Dostluk ile biraraya geldilerse; ortada "yalan" ve "suistimal" olmadıkça ebediyete gider.

Yine de kişilerin "tahammül" ve "inisiyatif'leri ile bu süre, uzar ya da kısalır.
    5 ... liliith
  4. 4.
    sevgiye göre değil değil, sevgiye sahip çıkma isteğiyle doğru orantılı olarak değişen süredir.
    ... biyrunefenim
  5. 5.
    kaldırımda yürürken yanımda biri geçerken bile sıkılıyorum. insanlara katlanamıyorum. zaten katlanmak zorunda da değilim.
    1 ... hastavilla
  6. 6.
    karşındakini ne olarak gördüğün ile alakalıdır. Karşındaki ailen ile aynı konuma geldiyse ömrü billah sıkılmazsın. başkasını da aramazsın.

Misal annenizden sıkılıyor musunuz. (ara sıra... ama bir gün sonra boynuna sarılıyorsunuz.)

Peki annenizden başka bir anne arıyor musunuz. (neden arayalım ki annemiz var zaten dimi.)

sorun insanların bakış açısındadır.
    ... uzay muhtari
  7. 7.
    Yeni neslin aşkı ( buna kendim de dahil) en fazla 3-4 yıl falan sürüyo. ( o da çok tutkulu bir aşksa)
    ... fenerliyazar