1. 1.
  Türkiyedir. Ikıncı dünya savaşına katılmayıp tarafsız kalmış gibi gorunsede aslında almanyayı altan alta desteklemiştir. Almanya ya savaş silahları için ham madde felan göndermiş. Hatta inönü hitler bıyığı bırakmış kendine şef hatta führer dediği dönemler olmuş. Ardından yahudi bilim ve iş adamları turkiyeye gelmek isterken üçte biri bile içeri alınmamış einstein gibi bi deha gelmek istiyor ve içeri alınmıyo almanya tepki verir diye asfahahaga. Bu yahudiler sonra gidiyo amerikaya ve amerikanın sonradan süper güç olmasında büyük katkı sagliyo ayrıca 2. Dünya savaşı sonrası rusya çok gucleniyo hatta bi kaç yıl sonra turkiyeden toprak talep ediyo ve türkiye zorunlu olarak batı bloğuna giriyo(her ne kadar kötü olmasada zorunlu olarak girmek bi handikap). Yani ikinci dünya savaşına taraflı olarak katılmamanın götürdükleri çoktur türkiye icin gerçekten( tarafsız) olarak katilmasaydi belki başarılı olacakti ama turkiye taraflı olarak katılmadı, eğer katılmadı demek istiyorsak. (Ondan oncede 1. Dunya savaşın goturduklerini hic soylemeye gerek yok).

  Neyse üçüncü dünya savaşı kapıda diyorlar (gerçi 70 yıldır hep kapıda diyorlar ama bu trump gerçekten gözü kara deli biri ve putininde ondan pek geri kalır yanı yok. gerçekten bu sefer uzmanlar bile ihtimal o kadar uzak degil diyor artik) Ve türkiye yine yanlış ata oynar mı ülkede herkese sorsan abdnin mı rusyanın mı tarafını tutarsınız diye yuzde doksan rusya der. Kemalistler abdnin alevi esad'a saldırması nedeniyle ve rahatlarını hep abd bozdugu için ve sağcı muhafazakarlar abdyi müslüman ülkelere saldıran islam düşmanı olarak gördüğü için rusya der. Ulkedeki Hükümet şimdiye kadar esad düşmanı gibi kendini göstersede birden tarafsız olma havasında belli ki rusyayla afrin öncesi yapılan anlaşmalar daha kapsamlı. Peki rusya sonunda abdye kaybeder mi kaybeder ee sonunda yine yanlış ata oynayan ezik ülkede yaşayacaz siimeseler bare aman rahatınız bozulur gercegi söyleyince mına. Kim bilir bu sefer yanlış ata oynamanın götürdükleri neler neler olacak.

  Peki turkiyede neden ilk iki dünya savaşında yapılan hatalardan şimdiye kadar bu kadar mega az anlatılır ve bu konu irdelenmez çünkü çanakkale savaşını konuşmak kurtuluş savaşını anlatıp insanları gazlamak daha kolaydır çünkü turkiyede gaz önemlidir. Ikıncı dünya savaşına katılmadığımızı anlatıp insanları kandırmak daha caziptir. Çünkü kandırılmayı sevenlerin yaşadığı ülkede yaşiyoz.
  1 -5 ... hercool
 2. 2.
  16 yıldır yanlış ata, pardon Zürafaya oynayan ülkedir aynı zamanda.
  1 -1 ... 56789
 3. 3.
  üçüncü dünya savaşında hangi grupta yer alacağı merak konusu olan ülkedir. ümidimiz rusya çin iran ve türkiye grubunun olması.
  1 -1 ... elit tiki