bugün

hangi ilaç mesela ?
Know how müessesesinin güzelliğidir. Götünüz varsa kirayla maaşla geçinmeyin, üretmeye başlayın.
Çok alakasız bir olay geldi aklıma başlığı görünce:

Picasso diye bir adam var. Bayağı bir meşhur. Lana del rey ve sia dinleyenler bilir bu adamı.
Gavur kendisi hatta bayağı da çapkın.
Arabesk müziği sanayide çalışan kırşehirli adamın bira içerken dinlemesine “getto” denmesi üzerine bir çalışma yaparak bu müzik türünü dinlerken 1876 yapımı fransız şarapları içerseniz daha geniş kitlelerce benimsenip dışlanmamasını sağlayan kubizm diye bişey icat etmiş.
Hatta patenti einstein’ın çalıştığı patent ofisinden almış.

Çok meşhur Horozlu bir resmi var. Cicişler esra’nın hacı sabancıya çektiği çıplak videoda arka duvarında gözüküyor oradan bilirsiniz.

Neyse.

Bu abimiz Bir garsona resim çizip 1000 dolar istiyor bugün. Garson diyor: “oh ne ala iş. Zaten kriz var. Böyle 5 dakikada çizdiğin her resimden 1000 dolar alsan ohyi valla. Ayda şu kadar eder” diyerek picassonun gelirini hesaplıyor.
Picasso kızıyor garsona. “ 5 dakka değil. 40 yıl artı dakikada çizdim” diyor.
Garson diyor “haklısın yap bir güzellik”
Picassso “valla gelişi 950 dolar bunun bize” diyor.

Böyle işte
görsel
Uzun uzun yazmaya gerek yok. Görsel her şeyi anlatıyor.
Sağlık dünyası (hastahane laboratuvar) insanları tedavi etmek sağlıklarını kazanmak amacının nedenini üretim de insan kaynağını verimli kullanmak ve maliyet kâr ve bu üçlü döngü içinde yer ettiğini unutmayınız.
Tabi ki "yok canım, kutsal bir amaç" diyenleriniz de olacaktır.
Onlar pembe dünyalarının pencerelerinden dünyaya bakarlar.
görsel
Uzun uzun yazmaya gerek yok. Görsel her şeyi anlatıyor.
Sağlık dünyası (hastahane laboratuvar) insanları tedavi etmek sağlıklarını kazanmak amacının nedenini üretim de insan kaynağını verimli kullanmak ve maliyet kâr ve bu üçlü döngü içinde yer ettiğini unutmayınız.
Tabi ki "yok canım, kutsal bir amaç" diyenleriniz de olacaktır.
Onlar pembe dünyalarının pencerelerinden dünyaya bakarlar.
güncel Önemli Başlıklar