1. 1.
  ismini hatırlayamadığım bir türk filminde (yanılmıyorsam kemal sunal'ındı) bahsi geçen ve ramazan bayramı ile kurban bayramı arasında düğün yapmanın, nikah kıymanın uygun olmayacağı şeklinde mesaj verilen, tamamen k.çtan anlama sonucu çarpıtılmış söz.

  asıl manası; vakt-i zamanında peygamber efendimize bir genç gelir ve nikahını kıymasını ister. gün olarak ramazan bayramının birinci günü olup cuma gününe denk gelmiştir. peygamber efendimiz ise diğer bayram olarak cuma vaktini işaret edip "iki bayram arası düğün olmaz" şeklinde bir beyanda bulunmuştur. yani o genç bu isteğini cuma namazından sonra iletseydi böyle bir söz ortaya çıkmayacaktı.
  7 ... arjen robben
 2. 2.
  büyük islam alimi arjen robben tarafından doğruca açıklanmış ikinci bir entrye mahal bırakmamış konudur.

  (bkz: arjen robben in fetva vermesi)
  3 -1 ... palta
 3. 3.
  adile naşit, münir özkul, şener şen ve ayşen gruda'nın oynadığı bizim aile filminde düğün tarihi belirlerken baz aldıkları kavram.
  1 ... gonulcelen
 4. 4.
  ramazan ve kurban bayramı arası için söylenen geleneksel inanışı bahane ederek evlenmek istemeyen birinin kurban bayramından diğer ramazanı da kast ederek ve deveran halinde kullanabileceği özlü sözdür. hatta bu kişinin 23 nisan'la 19 mayıs'da da bahane etmesi mümkündür.
  ... kassandra
 5. 5.
  (bkz: ishalli çocuğun suyunu melekler verir) ölüyoruz her gün hurafelerimizden (bkz: yasemin cetin)
  ... karga
 6. 6.
  bu yıl muhtemelen bu tabunun yıkılacagı zaman olacak dediğim başlık. neden olmazmıs ki de denebilir ayrıca. düğün olmasada nıkah olur heralde kesın yani ...
  2 -1 ... vezir tonyukuk
 7. 7.
  çok mantıksız bir olaydır. ramazan ile kurban bayramı araları iki bayram arası ise, sonrasında kurban ile ramazan bayramı arasında ki zaman da iki bayram arasıdır.
  1 -2 ... salca
 8. 8.
  (bkz: iki bayram arasi dugun olmaz o zaman dilek tutalim)
  ... sıçtırtma lamasına
 9. 9.
  (bkz: nikah)
  (bkz: keramet)
  ... pilotmont
 10. 10.
  bayramları bir döngü olarak düşünürsek(ki öyle) bizim düğünler sürekli iki bayram arasında kalır.. ee ne anladım ben bu işten o zaman!!
  2 ... solucan