1. 1.
    Emekli olduktan sonra arasaydınız amk tepkisine sebep olması muhtemel durumdur. Böyle bir başvuruda bulunduğunu bile unutur insan o kadar zamanda.
    1 ... sodomlu
  2. 2.
    Beni 6 ay sonra mulakats çağırmışlardi. Bilseydim askerden önce basvururdum.
    2 ... declencheur
  3. 3.
    yine iyi 2 ay ya da 6 ay, beni 1 yıl sonra aramışlardı. kim olduklarını unuttuğum zaman uzun uğraş hatırlattılar ve sonunda "ben sizi ararım" demiştim. 1 yıl sonra aranır mı be kardeşim.
    1 ... davulun sesi uzaktan hosgelir
  4. 4.
    insanların umudunu kestiği anda gelen umut belirtisidir.
    iki ay bir şey değil. bana 9 yıl sonra döndüler.
    3 ... oteki yuzde elli
  5. 5.
    ben ismi lazım olmayan kurumsal bir güneş gözlüğü zincir mağazasının ankara bölge sorumlusuyla görüşmüştüm. bölge sorumlusu görüşmede firmanın sadece güneş gözlüğü sattığı için optik konusunda tecrübeli personeller almadığını ama kendisinin i.k. ile özellikle görüşüp beni işe alacağını belirtti. "sakın hiçbir yere başlama, benden haber bekle" diye de özellikle tembihledi.

evli barklı, kira-fatura-mutfak masrafı peşinde ömür tüketen adamım. en fazla 2 ay dayanabildim. sonra mecburen iş bulup çalışmaya başladım. ben işte altıncı ayın içindeyken meşhur i.k. sorumlusu arayıp görüşmek için istanbula davet etti. ben de "senin çalışma hızının amk! gerizekalı karı" dedim içimden. dışımdan da "ben iki ay sizden haber bekledim ama aranmayınca mecburen iş buldum. 6 aydır çalışıyorum" dedim. hanımefendi meğer yönetici pozisyonunun açılmasını beklemiş. yeni mağaza açılınca aramış.

neyse iş evime yürüme mesafesinde olduğu için ayrılmadım. bu da böyle bir anımdır.

bu hikayenin ana fikri işini düzgün ve hızlı yapamayan herkesin amk!
    2 ... serdarsl06