bugün

yücel arzen ve devrim güvenç'in seslendirdiği süper ötesi şarkı.

Bir rüzgar gibi geçti ellerinde gençliğim
Bir ömrüm daha olsaydı ah uğruna vermezmiydim

Eski bir yalandı aşk denilen masaldı
Hiç çıkmıyor aklımdan
Haziran akşamları
Dilimizde kaldı şimdi bir ayrılık şarkısı

Bilmezler nasıl sevdik aşkım, bilmezler nasıl yandık
Hani durmaz döner dedin ya biz deli sevdalıydık
Hani yıldızlar şahitti, neden görmezler artık
Kaderle bağlı iki alyans; Bilmezler biz ayrıldık
yücel arzen'in yine klasını konuşturduğu mükemmel şarkı. Piyasa da dolaşan acaip şarkılardan sonra böyle adamı yıkan şarkı dinlemek güzel.
klibinde başak parlak oynamaktadır.
klibi mükemmel ötesi olan duygusal bir şarkı. müziği insanı alıp götürüyor uzak diyarlara. yücel arzen ile devrim gürenç resital sunmuşlar adeta.
buyrun burdan yakınız.
http://www.youtube.com/watch?v=AkEGUKElJSk
çok tatlı bir şarkı, o çok eski romantik şarkıların tadı var.
klibiyle birlikte dinlerken böyle sevgiler varmıdır hala acaba diye düşündürten şarkı, kaliteli seslerle harmanlanmış güzel şarkı..
intro girdiğinde orhan gencebay parçası intibaı uyandıran eser.
bu akşam 17 yaşında bir kızla 70 yaşındaki bir adamın evliliği anlatılıyor. gündemden de geri kalmıyoruz hani.
an itibariyle zap yaparken denk geldiğim, merak edip izlediğim, lakin bir skim anlamadığım programdır.

şimdi programda evlenmek isteyen 2 genç var. Delikanlı bilgisayar işinde çalışıyor, lakin kızın babası "ille de memur olsun" inadında ve evliliğe karşı. "Program da sevip de kavuşamayan gençlerin ailelerini ikna edip de mutlu son yaratmak isteyen bir reality show" diye düşündüm ve izlemeye devam ettim. Programın sunucusu genç hanım elinde mikrofon, yanında evlenmek isteyen gençler, iki aile arasında mekik dokuyarak olayı tatlıya bağlamay çalışıyor güya... Buraya kadar herşey normalken, bir sahne beni dumura uğrattı ve programın gerçek olmadığına bendeniz nihayet uyandım. (Flashback oldu ve kız ile babasının arasında geçen ailevi bir olayı, kamera bu insanların burnunun dibinde görüntüledi!)

Yalnız, program hala gerçekmiş kıvamında devam ediyor. Kabak gibi kurgu olan bir olaya "bu bir canlandırmadır" deme gereği niye duymuyor bu program? Deli olacam a.q!! Bunu gerçek diye izleyenler de mi var yoksa? Programın formatını da tam bilmediğimden halen ambele durumdayım. Biri özelden izah ederse hayır duası edicem, yoksa bu gece gözüme uyku girmez!!! Bu ne lan?!
Devrim Gürenç'in eşsiz sesiyle harika yorum kattığı şarkı. Klibi de bir o kadar güzeldir.
http://fizy.com/#s/1ah3cx

Bilmezler nasıl sevdik aşkım, bilmezler nasıl yandık...
Klipteki erkek oyuncu ahmet kuraldır, kesinlikle klip ile birlikte dinlenmesi tavsiye edilir.
Bu şey değil miydi ya, ayrılığın eşiğine gelmiş evli çiftleri tekrar biraraya getirmek için yapılan dandik tv programlarının fon şarkısı..

Düğün dansında bile kullanan abes insanlar vardı bunu. illa mıymıy bir şey koyacaksan sözlerine dikkat et bari. Tam komedi insanlar.