1. 1.
  Siki tuttuğunuzun resmidir. Şu an tam olarak bu durumdayım.

  Sevgilime aşığım, o da bana aşık. Fakat eğitim seviyesi ve ailelerimizin sosyo-kültürel konumu birbirinden çok farklı. ikimiz de bu farkın bilincindeyiz. Bir kadının erkekten daha eğitimli olmasının uzun vadede sorun yaratacağını düşünüyorum. Ancak şu ara ikimiz de anı yaşama taraftarıyız. Gelecekte ayrılabiliriz de, evlenebiliriz de. Bunun ikimiz de bilincindeyiz.

  Gelin görün ki, bu durum acı veriyor. Çünkü hayal kuramıyoruz. Yıkılır diye, gerçek olmaz diye, gerçek olsa bile mutlu olamayız diye endişeleniyoruz.

  Aşk çok saçma bir duygu. En olmayacak iki insanı bir araya getiriyor. Leyla'dan, Mecnun'dan beter hale düşürüyor.
  8 -4 ... fadimenin dugununde halay basi
 2. 2.
  kısa süreceğini düşünüyorum.
  1 -1 ... alaatligyoltengri
 3. 3.
  Bacım çok geçmiş olsun.

  Enişte beye fena yanıksın onu anladım. Ancak evet uzun vadede büyük sorunlar yaşamak gayet olası. Zaten o da emin ol bir erkek olarak senin üstte olan konumunu düşünüyordur. En azından bir süre bile olsa aşkınızı yaşayın bence. Ayrılsanız bile içinizde kalmaz.
  4 ... hergele necip in rendesi
 4. 4.
  ayrılık habercisi olmak zorunda olmayacağı gibi iyi bir ilişkinin işareti de değildir.

  ilişki, adı ne olursa olsun, bağladığı iki insanın dışına çıkıp üçüncü bir aktör olmaya başladığı zaman herhangi bir faktörü takip etmek imkansıza yakın oluyor. bazı benzerlikler ilişkiyi güçlendirirken kimileri aşındırıyor; aynı şekilde iki kutbu birbirine bağladığı gibi iyice uzaklaştırabilen farklar da olabiliyor.

  uzun lafın kısası, hiç belli olmuyor bu işler.

  bana kalırsa yapılması gereken; eğer yakın zamanda evlilik, çocuk vs. gibi "uzun vade" kategorisinde incelenecek bir plan yoksa anın yaşanması, birbirinin eşliğinde mutlu olan iki insan olarak geleceği düşünüp teorik endişelere mahal vermeksizin mutlu mesut hayata devam edilmesi. zaten halihazırda çok kırılgan olan, en ufak darbede zedelenebilen bir mutluluğu bir de "muhtemel" darbeleri düşünerek yıpratmak anlamsız.
  1 ... 10610
 5. 5.
  Zengin kız ile Fakir oğlan, ağa kızı ile yanaşma veya kariyerli kız ile lise mezunu delikanlı ilişkisi her dönemde olmuştur. Bunun Alevi-Sünni versiyonu da çok canlar yakmıştır zamanında. Yani gönül ferman dinlemez.

  Aşkı o an için bile olsa gayet güzel yaşayıp sonrasını düşünmemek lazım. Bunlar olabilecek şeyler. Ayrılık da gayet mümkün. O yüzden hiç bu kadar kasmaya gerek yok.
  3 ... mubariz ibrahimovun yumrugu
 6. 6.
  En mantıklısı mantık evliliği arkadaşlar. Aşık olduğunuz zaman her şey boka sarıyor.

  Erkek kişisi kadınının kendinden önde olmasını istemeyecektir elbette. O nedenle buna kafa yormayı anlıyorum. Yalnız akışına bırakmak cidden en doğrusu. Siz suyu kaynatın olursa çay demlersiniz, olmazsa tecrübe olur.
  2 ... deli cevatin saati
 7. 7.
  Aşk üzerine kurulmuş evlilikler kuralda mutsuzluklarla sonuçlanırlar.
  (bkz: arthur schopenhauer)
  2 ... gina carano
 8. 8.
  Her türlü farklılığı anlayabilirim ancak bir kadının, bir erkekten eğitimli olmasının neden sorun yaratacağını ya da bir erkeğin bir kadından daha eğitimli olmasının ise neden sorun yaratmayacağını anlayamıyorum. Vurgu neden cinsiyetlerde?

  Denklik savunulsa neyse de neden ilişkilerde illa kadının, erkekten aşağıda bir konumda olması beklenir ki? Eğer çiftler oturdukları zaman iyi anlaşıyor, paylaşımda bulunuyor ve birbirlerine bir şeyler katabiliyorsa gerisi teferruattır.
  -2 ... ben buraya icimi dokucem