bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  ankara karanfil sokağında küçüçük balkonlarıyla sevgi dolu, müdavimlerini hiç unutmayan mekandır.
  lezzetli gözlemeleri vardır ancak öyle süper bir servis falan beklemeyin. yine de çayın ucuz olması, merkeze yakın olması tercih edilmesinin sebebidir.
  serpil teyzesi vardır bir de, arada kahve falı bakarız, dilekçelerini yazarız.

  bir de şube açmışlar karanfil sokağının derinliklerinde bir yere. * *
  1 ... kedileriseviniz
 2. 2.
  ankara karanfil sokağın vazgeçilmezlerinden biridir. güler yüzlü sahipleri vardır. her türlü yemeği gönül rahatlığıyla yiyip balkon keyfi yapılan bir mekandır. herkesin kendine özgü olması , kimsenin kimseyi rahatsız etmemesi muhteşem bir olaydır.
  1 ... freedean
 3. 3.
  ankaralı sinemasever gençlerin içerisinde filmler çektiği güzelim mekandır.
  1 ... kedileriseviniz
 4. 4.
  aşağıdan bakarken çok beğendiğim ve bana herkül çizgifilmini hatırlatan düşsel mekan..
  1 ... aangelicaa
 5. 5.
  karanfil sokağın devamına bir şube daha açmış olan kızılayda "ev" belleyebileceğiniz bir cafedir. artık ucuz sayılamayacak fiyatlarına karşın, tatlı atmosferi ve alışkanlıklarla insanı geçerken içine çekiverir.
  1 ... kahvekremasi
 6. 6.
  balkonunda karanfil manzarası eşliğinde saatlerce sıkılmadan oturabileceğiniz, canınız istediğinde kafenin kitaplığındaki sıkı kitaplardan faydalanabileceğiniz * * * ,sessiz,sakin,hoş,sıcak,ankara'nın özlenen mekanlarından.
  2 ... mucize
 7. 7.
  kendine özgü ortamı olan kafedir. ayrıca gece uyuyabiliyorsunuz. her hafta satranç turnuvaları olur orada.
  ... yirtici forvet
 8. 8.
  Afişini hazırlamakta olduğumuz tatlı kafedir.
  ... anackral
 9. 9.
  ankara kızılayda bulunan konur sokağa gizlenmiş orjinalliğini koruyabilen nadir mekanlardan biridir. Diğer mekanlardan farklı olarak etkinlikler düzenlemesi ve mekanın müdavimleri gösterilebilir. Genelde aynı yüzler görünür içeride. Çünkü ankaranın kalbinde olmasına rağmen çok az kişinin yerini bildiğini söyleyebiliriz. Müşteri kitlesine gelince genel olarak lise son ve üniversite öğrencileridir (ki bence bu en büyük artısı).

  Fiyatları (her ne kadar arkadaşlarım normal dese de) gayet cep dostudur. Menüsünü yetersiz bulabilirsiniz. Lezzette normal seviyede.

  Çalışanlar oldukça sıcaktır. Bir kaç kere giderseniz sizi tanırlar. Mekan çok büyük olmadığı için sipariş vermek için garson kovalamazsınız yada garsonlar başınızda sipariş verin diye beklemez. Hele de ders kitaplarınız önünüzde açıksa kimse sizi rahatsız edemez.

  Mekanın kapalı kısmı sakin olur. Genelde ders çalışanlar bu bölgeye geçer. Arka bahçe havadardır ve genelde neşeli bir havaya sahiptir. Arka bahçede 10 dakika yalnız oturursanız mutlaka bir arkadaş edinirsiniz.

  Son ve en büyük eleştirimiz mekanın gerçekten dışarıdan belli olmaması. Bir arkadaşınıza tarif ederek buldurabileceğiniz bir yer değil ayrıca içeride telefon çekmeyebiliyor.

  Gidip görülmesini öneririm çünkü gerçekten ankara da özellikle de kızılay da bu kadar orjinal ve sıcak bir yer daha bulamazsınız.

  No: eğer lise son öğrencisi iseniz deneme sonuçlarınızla gidip bedava çay edinebilirsiniz ama malesef biz üniversite öğrencileri için bir ikram durumu söz konusu değil ikaros cafe de.
  ... pantolona dusen son damla

alakalı başlıklar

kapat