1. ?.
  kapitalizmin zorunluluğu yoksa tüm üretim müsait bir yerde patlar. ha ihtiyaçtan fazlasında da patlıyor gerçi...
  -1 ... kisil
 2. ?.
  fiyatlar düşer, dağ taş mamül olur, satan da tarrağı yer, üreten de... bu konuya en güzel örnek (bkz: günümüz türkiyesi).
  ... karpuzkabugu
 3. ?.
  emperyal teorinin temel hamlesidir.
  ... thelastturc
 4. ?.
  (bkz: Obezite)
  ... nekrofili
 5. ?.
  gereğinden fazla çocuk üretmek te bu gruba dahildir.
  (bkz: üretken toplum)
  ... banaesmeyianlat
 6. ?.
  sözkonusu üretim ihracata yönelik bir üretim ise , üretici asla ihtiyaçtan fazlasını üretmez, lakin yüzde 5-10 gibi hata payı ilaveli üretim yapar, ihrac edilecek mallar tamamlanıp kolilendikden sonra da kalan hatalı malları ihrac fazlası diye vatandaşa yutturur.*
  ... seninle bir dakika mı?
 7. 0.
  dünya ihracat şampiyonu almanyanın en iyi yaptığı şey. bir de almanların tüket(e)meme hastalığı vardır ki, ayrı bir başlıkta incelenebilir kanımca.

  (bkz: ihtiyaçtan azını tüketmek)
  (bkz: alman)
  2 ... plug in baby
 8. 1.
  bazılarının sömürmesi,bazılarının da sömürülmesiyle oluşcak durum.
  şöyle ki; tarihe baktığımızda ingiltere kolonilerinin getirdiği mallarla "ada"cığımızın işlenememiş pamuklarla dolması,daha sonra sanayi devrimiyle bu pamukların işlenmesi hatta hızını alamayıp seri üretime geçilmesi ve standart ürünlerin ortaya çıkmasıyla olayımız şekillenmeye başlamıştır.e tabi bu ürünler ingiltere nin kendi iç piyasasına fazla gelince dünya piyasasına açılmışlar ve sanayi devrimi ni yakalıyamamış hala terzi,kunduracı,şucu,bucu gibi esnaflarla uğraşan ülkelerin pazarlarını istila eden ürünlerle doldurmuşlardır.
  sonuçta nolmuştur o ülkelere esnaflar işsiz kalmış,kader ekonomiye cilvesini oynamış, ingiltere de zengin olmuştur.
  ... endland