1. 1.
  son zamanların en revaçta eylemi.

  kişi, kendi işine yaramayacak bir ürünü sanki lütufmuş gibi, sadakaymış gibi sosyal medyadan örneğin twitter'dan "bu gönderiyi rt edip hesabı takip edenlerden birine ürünü vereceğim" diye samimiyetsizliğini, sahteliğini, kötü niyetini gün yüzüne çıkartıyor.

  hiçbir şeyin ihtiyaç sahibini bulmak için yüzlerce rt veya yüzlerce beğeni gerekmiyor arkadaşlar, emin olun buna. sizin niyetiniz ürünü ihtiyaç sahibine ulaştırmaktan çok zaten artık işinize yaramayan bir ürünü fırsata çevirip reklam yaparak çok bir yaraya derman oluyormuşsunuz gibi göstermek. sahtesiniz.
  6 ... mukallit
 2. 2.
  Bomboş boşun boşu eylem.
  Etraf öğrenci kaynıyor burs vermek istiyorsanız o kişinin bunu rt lemesine gerek yok.
  Etraf insan dolu 3 5 kitap icin fav istemenize gerek yok.
  Bir elin verdiğini öteki görmesin geleneğinden ne ara bu konuma geldiniz anlamıyorum takipçi satın alın onurunuzla yaşayın abv.
  1 ... bilemedim ki ben de
 3. 3.
  Bakın bunun çok güzel bir örneği var. Facebook ‘ta “özgür dönüşüm ankara “ diye bir grup. Talep veya teklif etme diye iki türlü işliyor durum. ihtiyacınız olan bir şeyi grupta talep edip yazıyorsunuz. Bir de kullanmadığınız bir eşyayı teklif ederek , grupta yazınızın altına yorum yapıp talep edenler arasından arasından istediğinizi seçip ona verebiliyorsunuz. Hem fazla eşyalarınızdan kurtuuyorsunuz hem yardımlaşma, dayanışma ortamı oluyor. Talep eden de para harcamadan ihtiyacını giderdiği için tasarruf etmiş oluyor. Grupta kesinlikle para geçmiyor. Sizde “özgür dönüşüm”e katılın!!!
  1 ... binaokur