bugün

türkiye'de üret-sat olayında dahil olan ürünlerin son zamanlarda değiştirilmesinden kaynaklanan durumdur.
domates satmaktansa elektronik malzeme satmak daha mantıklı tabi.
otel lobilerinin suçudur.

"benim başörtülü bacım yemesin diye resepsiyondaki şekerleri bile kaldırdılar"... diye olayın halka izah edilmesini öneriyorum.
ihracatımız bu kadar azaldıysa, birileri ihracatımızın artması için tl nin değerini düşürmesi gerekiyor, tl nin değeri en kolay nasıl düşürülür döviz kurları arttırılarak peki döviz kuru nasıl arttırılır ülkeden döviz çıkışı olması ile peki ülkeden döviz çıkışı nasıl olur ya faizleri düşürerek ya da ülkede yatırım için güvensiz bir ortam yaratılatak, fedin faiz kararından dolayı doların artacağını düşünüyordum şimdi ihracatımızın azaldığını görünce doların artacağına bir kere daha kanaat getirdim sabit kurda da değiliz ki birden hükümet devülasyon yapsın, birden tl nin değerini düşüremiyeceğine göre faiz veya çeşitli argmanlarla doları arttıracak zira en son gerçekleşen elektirik kesintisi ve savcı olayı da kaotik bir ortam ile yabancı yatırımcının kaçmasına gayet müsait bir ortam,