1. .
  ihh insani yardım vakfı, israil'in dikine giderek gazze ablukasını kırmayı denedi ve israil'in insanlık dışı muamelesiyle karşılaşarak türkiye - israil ilişkilerini bozdu ve türkiye'yi batı coğrafyasında, özellikle amerika'da iran benzeri sert söylemleri olan garip bir ülke haline getirdi. peki sonuçta ne oldu? gazze ablukası kalktı mı? hayır. belki artık kalkması daha da zorlaştı çünkü israil bunu bir onur meselesi haline getirdi. üstelik hamas'ın dünya kamuoyunda legal zemine çekilmesi de zorlaştı.

  bunlarla birlikte israil'de ve yahudiler arasında türkiye karşıtlığı yüzde 92'leri buldu.

  http://www.facebook.com/p...yh/125935484094081?ref=ts

  şimdi soru şu, ihh tüm bunların bedelini ödemeye hazır mı? acaba ihh türkiye'ye verdiği zararın farkında mı?

  erbakan dönemindeki provokatif söylemler ve eylemleri hatırladım şimdi. acaba ihh'nin arkasında milli görüş olmasından kaynaklanıyor olabilir mi?

  lütfen bırakın artık dini siyasete alet edip dikine gitmeyi. kaş yapayım derken göz çıkarıyorsunuz. o oluyor yani.
  1 -2 ... kutt
 2. .
  bu memlekette ne vakit müslümanlar samimi eylemler içerisinde bulunsalar ve bu eylemler ses getirmeye başlasa bu seslerden kulağı tırmalanan şuursuz,başıboş,laf ebesi sıfatlarıyla hemhal olmuş bir kesimin kullandığı bayağılaşmış bir tümce var ki her defasında yazık bu insanlara dedirtiyor: 'dini siyasete alet ediyorlar.'
  ihh başkanı bülent yıldırım israil tacizinin başladığı saatlerde(saldırıdan yaklaşık bir buçuk saat evvel) mavi marmara'dan yapılan canlı yayında şöyle söyledi:'biz gazzedeki ambargoyu kırmaya gidiyoruz.bedelini ödemeye hazırız.'
  yok illa ki biz anlamayız böyle şeylerden israil 'in ayaklarına kapanmalı,af dilemeli diyorsanız orda israil orda ayakları gidin kapanın.
  bilenler bilmeyenlere,duyanlar duymayanlara anlatsın..
  ... boxerla misket