1. 723.
    igor tudor
    1 -1 ... m u d i s
  2. 724.
    Linnes ve Rodrigues i neden oynatmadığını anlamıyorum.

Tamam letovlevici araya kadar idare eder dedik ama edemiyor, neden Linnes oynamıyor?
    3 ... iplerini koparan kukla
  3. 725.
    (#37161578)

Sezon ortası demiştik ama o kadar bile sürmedi.
    1 -1 ... saint andre
  4. 726.
    sistem çeşitliğini severim.

bu takım her şeyi oynar düşüncesine bayılırım...
    ama artık bu işin boku çıktı...

milli ara sonrası sadece iki günde yeni sistem denemesi???
    maç öncesi umutluydum. düşündüğü şey son derece iyiydi. (pratikte tabi)..
    ancak maç içinde işler öyle umduğu gibi gitmedi. başakşehir oyunu anında enine genişleten ve bir anda merkezi kalabalıklaştıran bir takım.

yani sizi 68 metre açıp 20 metrede boğuyorlar.
    hücum edilen kanatta ki oyuncu çizgiye geldiğinde ters kanattaki içeri kat etmiyor. o alan hep açık tutuluyor. böylece ters kanattaki bekin ters kademe yapması engelleniyor. orta saha oyuncuları merkeze girince 6 kişilik oyuncu topluluğu oluyor ve ters kanattaki bek hücuma çıktığında (bu çok nadir olur) kanat oyuncusu oyuna dahil oluyor..

yani sizi önce yatay olarak genişletip defans arkasına koşmak için gerekli alanı yaratıyorlar, sonrasında o koşular yapılınca merkezde birden fazla orta saha oyuncusu ile bulunup gol arıyorlar..

bunu durdurmanın yolu 3 ve ya 4'lü oynamak değil 5'li oynamaktır.
    5-4-1 başakşehir killer'dır ama daha bunu uygulayan bir babayiğit görmedim.

tudor'dan umutluydum ama o da kötü yardımcılara sahip.
    yapılacak şey 4-4-2 oynamak değil 4-5-1 oynamaktır.. fernando zaten iki stoperin arasına giriyor böylece otomatikman 5'li savunma yapıyorsun. başakşehir'in seni enlemesine genişletmesi teoride işer yarar ama bu sayede pratikte sorunu ortadan kaldırırsın.

ama ne yaptı?
    4-4-2 oynayıp, n'diaye ve tolga'ya kanatları savunun dedi ve orta sahayı boşaldı.
    buna rağmen başakşehir merkezden değil yine kanattan geldi.

kötü bir taktikti ve perişan oldu. bu sistem uygulanabilir ama bol tekrardan sonra 4-5-1'e dönüp, çok gol atmayı değil, önce oyunu kontrol altında tutmayı düşünmeli. yoksa kovulacak!!
    1 ... prif
  5. 727.
    2 maçta 4 puan alırsa devam edilecekmiş.
    ... jimmy tudeski
  6. 728.
    beşiktaş' a karşı güzel futbol oynatıp en az beraberlik alamazsa devam etmemesi gereken teknik direktör. büyük maçlarda yokuz, sorun budur.
    1 ... abberline 2

alakalı başlıklar