1. 1.
  iFSAK'ın bu yıl ikincisini düzenleyeceği festivaldir. Festival 30 yaş ve altındaki tüm genç fotoğrafçılara, çalışmalarını sergileme /sunma imkanı sağlamak amacıyla düzenlenmiştir.

  Toplam 65 bireysel ve proje topluluğunun başvurusu gerçekleşti ve Seçici Kurul'un (Altan Bal, Gamze Toksoy, Gökşin Varan, Selda Salman Acar) yapmış olduğu değerlendirme sonucunda 31 kişinin toplam 20 çalışma ile festivalde yer almasına karar verildi. Bunlardan 10 katılımcı 12 bireysel sergi açarken, başvuruda bulunan katılımcılardan 14'ünün Seçici Kurul tarafından seçilen fotoğraflarından oluşan karma sergileri festivalde yer alacak. Ayrıca saydam gösterileri ile 7 katılımcı da etkinlik takviminde yerlerini alacaklar.  Seçici Kurul'un desteklenmesini uygun gördüğü iFSAK'ın sergileme ve gösterim için finansal destekte bulunacağı projeler Burak Tokoğlu; Askerlik ve Yücel Zorlu;Çağrışım olarak belirlendi.  Festivalde yer alacak 30 yaş ve altı gençfotoğrafçıların isimleri şöyle;  Sergiler

  Burak Tokoğlu

  Ceren Karaçayır

  Deniz Tortum

  iTÜ Fotoğraf Kulübü

  Koray Demiriğe

  Nmodern

  Onur Kılıç

  Özlem Şimşek

  Rengim Mütevellioğlu

  Yücel Zorlu  Gösteriler

  Adem Kapan

  Emrah içten

  Koray Işık

  Reyhan Meral

  Salik Fırat Canpolat

  Şenay Öztürk

  Tolga Taçmahal  Festivalde yer alacak karma serginin katılımcıları: Ceren Çelikdemir, Çağdaş Biber, Dilara Şentürk, Ecehan Esra Top, Emin Özmen, Eyüp Okumuş, Görkem Güngör, Gözde Yenipazarlı, Selçuk Yaşar, Şenay Yaşar, Ufuk Kıray, Ülkühan Zekioğlu, Vejdi Subarive Zahide Çanaklı.

  Festival 14 Eylül - 30 Eylül 2007 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.
  2 ... hewit
 2. 2.
  şehir dışında olan takipçileri için kötü haber olan organizasondur.
  ... zlatan1937
 3. 3.
  hakkında gerekli bilgilere aşağıdaki adresten ulaşılabilecek festivaldir.

  http://www.igff.org
  ... hewit
 4. 4.
  bu yıl 50. yaşını kutlayan ifsak bünyesinde 3.sü düzenlenecek olan festival.
  15-31 ekim tarihleri arasında 30 yaş ve altındaki tüm genç fotoğrafçılara, çalışmalarını sergileme ve sunma imkanı sağlayan festivalde şehir" teması çerçevesinde gençlerin şehirden ne anladığı sorgulanıyor.
  1 ... nunu