1. 1.
  gün itibariyle karşılaştığım durum.

  beşiktaş'a gitmek için bindiğim otobüste, akpil'imin bitmesi nedeniyle, her zaman yaptığım gibi, cüzdanımdan 1.50 tl çıkarıp şöför'e uzattım. ancak otobüs şoför'ü ;"şoför'lerin akpil basması kaldırıldı." cümlesiyle karşıladı beni.

  diyeceğim o ki; "nasıl olsa şoför'ün akpilini basarım" düşüncesiyle, binmeyin otobüse canlar. sonra benim gibi, fellik fellik akpil ararsınız otobüste.
  6 ... ikircik
 2. 2.
  (bkz: eski akbilleri kıran iett şöförü)
  ... turkerr
 3. 3.
  iett'nin haber vermeden bilet fiyatını 1,30 tl'den 1,50 tl'ye çıkarmasıyla patlak veren olaydır. çünkü şoförler 1,50 tl yerine 1,75 tl talep etmektedirler. haberturk gazetesinin bu olayın peşini bırakmaması iett'yi zorlamıştır. böylelikle bu karar alınmıştır.
  3 ... lotobanacikti
 4. 4.
  vergisiz kazancin onlenmesine sebep olmustur. rantiye ortadan kalkmistir. zira soforlerimizin maasi 2200 civarlarindan baslamaktadir. kanaatkar olsunlar canim. * hem ak-bil herkes icin daha hayirlisidir. hem daha seridir hem daha uygun.
  1 ... hayatayikkafaylacekilmiyor
 5. 5.
  anlatım bozukluğuna bakılınca güzel bir yasaktır; yasaklandığına şükredilmelidir.
  4 ... karin
 6. 6.
  iett şoförlerinin açgözlülüklerinin cezasını çektiği durumdur.sanki taş atıp kolları yoruluyormuş gibi yolcu başı 25 kuruş kar yapmaları hakikaten vicdansızcaydı..iyi oldu.aferin iett.
  3 ... tribal enfexion
 7. 7.
  metrobüslerde bu çılgınlık non stop devam etmektedir.
  4 ... dark jedi in da house
 8. 8.
  insanları zorda bırakabilen durumdur. efendim aceleniz var ve cebinizdeki akbilin bakiyesi yetersiz... eskisi gibi durakların yanıbaşında bilet gişeleri de bulunamıyor şimdilerde. neydi meselemiz? 1,40 liralık yolculuk bedelini 1,50 lira olarak ödüyorduk ama halk otobüsü beklemek zorunda kalmadan 10 kuruş ile zaman satın alıyorduk... istemeyen, şoförlerin rant sağlamasına göz yummayacak olan da vaktinden harcayarak akbilini dolduruyordu falan filan... şimdi nolacak? akbil boş ise iki ihtimal belirecek ya otobüsteki insanlar arasından bir yardımsever bulunup para karşılığı akbili kullanılacak, ya da akbil kuyruğuna girilip randevulara geç kalınacak... olan her halikarda benim vatandaşıma olacak, sosyal devlet anlayışına ise zeval gelmeyecek. öperim ben böyle uygulamayı arkadaş. her gelen kafasına göre yöneticilik yapıyor cezasını çekmek gene mavi yakalılara düşüyor... bir de otobüsteki yolcular akbillerini namus olarak görünce işin içinden çık bakalım.

  poisonx: pardon akbili olan var mı?
  +, *, ...: ?!?/!
  (o ara akbil sesi gelir) di dit...
  poisonx: pardon akbiliniz varsa benim yerime de basar mısınız? ben size parasını vereyim...
  hanım kız: ?!?/! bilmem ki... deneyelim bi.
  poisonx: iyi fikir, teşekkürler...
  hanım kız: di di didit.
  poisonx: (parayı uzatır) çok sağol, teşekkür ederim.
  hanım kız: tamam canım gerek yok.
  poisonx'in iç sesi: sıçtık, dübüregoyum.
  hanım kız: şöyle oturalım mı?
  poisonx: tabi tabi oturun.(ben belediye gibi senin de, uygulamanın da...)

  bu tip diyalog ve polemiklere girmemek adına akbillerimizin bakiyelerini aklımızda tutmalıyız arkadaşlar. her an sıçma riskimiz var yeni uygulamada...
  1 ... poisonx
 9. 9.
  aman vatandaşın yararına birşey olmasın durumlarıdır. ülke yabancıya basılır, pazarlanır iş bize gelince bir akbil bile çok görülür. ne memleket ama. durmuyoruz, yola devam ediyoruz ne de olsa.
  2 ... demeteren
 10. 10.
  bi ara yine yasaklamışlardı sonra tekrardan yasağı kaldırmışlardı. hem o zaman yine tekli bilet vardı iuan bileti de kaldırdılar yanılmıyorsam. şimdi benim cebimde bir bilet parası var ve bir yere gitmem lazım halk otobüsü de gitmiyor nasıl gideceğim a birader?
  1 ... selim pusat