1. 1.
  biri ülkücü biri komunist biri sosyalist biri kemalist biri bilmem ne. Boktan var oluşunuzu anlamlandırmak için bir ideolojiye mi sarılmanız gerekiyot ? Sizin durumunuz denizde yılana sarılmak gibi.
  4 -2 ... sherlockholmesss
 2. 2.
  Liseli anarşikleri unutmuşsun.
  -1 ... merbazrail
 3. 3.
  Cevabını merak ettiğim sorudur.

  Niye belli bi düşünce kalıbında kısıtlar ki insan kendini?
  ... yahigewrovski
 4. 4.
  ideolojiler vakti gelir bir toplumu ayağa kaldırır, gözünü açar. amaç kişilerin varlıklarını anlamlandırmak değildir. boş yapma canını da pek sıkma iyi günler.
  1 -1 ... stay with me
 5. 5.
  Şahsen ben türk'üm ve türk olmaktan gurur duyuyorum.

  ilgi alanım türk tarihi. Kendimi buna adıyorum desek yanlış olmaz. Buna rağmen kendimi bir kalıba sokmadım. Eğer bir araştırma yapıyorsanız tarih vb. objektif olmak için uç noktalara meyil etmemeniz gerekir. Zira bu şekilde en temiz ve doğru belge ve bilgiler alınır. En temelinde her ideolojiye saygı duyup bir kalıba bürünmemek sizin de saygı göreceğiniz anlamına gelir.
  1 ... topuzlu karyola
 6. 6.
  hiçbir ideolojiyi benimsemiyorum, akıl ve mantık süzgecinden geçirmediğim hiçbir fikri savunmuyorum. ve hiçbir fikri tamamen kabul edip körü körüne savunmuyorum. ve savunduğum düşüncelerin bir gün değişmeyeceğini asla iddia etmiyorum. fikirsiz ve düşünmeye üşenen insan işidir bir fikre, insana, herhangi bir şeye körü körüne bağlanmak, asla değişmeyeceğine inanmak. insan önce kendi doğrularını yaratmalı, düşünmeli. hür olmalı zihni.
  4 -2 ... t i b b