bugün

Benim. Eskiden koyu Müslüman, koyu AKP'li, atatürk düşmanı biriydim. Şimdi ise tam tersi.
ne " mok " olacağına bir türlü karar verememiş bir adet sözlük şeysi...

not: boş teneke... bir adet yazarımsı.
Yaş ilerledikçe ideoloji denen politik yaklaşımların aslında birilerinin çıkarlarını diğerleri aleyhine genişletmek üzere hazırlanmış sistemler olduğunu düşünmeye başlayabiliyorsunuz. Bu nedenle de ideolojilerden uzaklaşıp adaleti aramaya başlıyorsunuz.
hala bir ideolojisinin olması ya da olmamasıyla övünüyorsa siktir edin gitsin..

insan türü kurallar kitaplarından vazgeçebilmelidir artık..

yukarıdaki bir arkadaş ideolojilerin ne işe yaradığını açıklamış zaten tekrar etmeye gerek yok..

değişse de değişmese de bu ülkenin ihtiyacı olan tipler değillerdir..
ideolojiler idraklarımıza giydirdiğimiz deli gömlekleridir.
Eğitim ve kültürün artmasıyla gayet mümkündür. Ancak taşkafalı insanlar bir 'dava'dan bahsedebilir ve ancak taş kafalı insanlar görüş veya parti degiştiren insanları döneklikle suçlayabilir. Dünya görüşünün değişmesi muhafazakar bekrandlu gençlerde son zamanlarda fazlalaşıyor gözlemlediğim kadarıyla. Safkan anadolu çomarı ebeveynlere sahip gençlerden çok farklı -olumlu anlamda- hareketler gözlemliyorum.
sözlükte ne kadar çok " dönek " varmış.

not: bizim burlarda bunlara " kiriştek " diyoruz. kiriştek de ne la: bildiğin fırıldak.
bu tip insanları eleştirenleri anlamıyorum.

arkadaşlar, hayat değişime gelişime açık olmaktır. 20 yaşınızda olabileceğiniz en iyi versiyonda olduğunuzu mu düşünüyorsunuz gerçekten? değişimin döneklik olduğu, değişmemenin çok övüldüğü bir çağdayız. ama neden? hayat anlam arayışı değilse nedir?
Kuvvetle muhtemel okuyan araştıran yazardır. Değişim güzeldir.Değişimi yeri ve zamanı geldiğinde kucaklayabilmek erdemdir ve hatta hayatın bazı anlarında elzemdir. Her sey gibi ideolojiler de zamani ve yeri geldiğinde değişebilir. Tabi bunun suyunu çıkaran, kim güçlü ise onun davulunu çalan onursuz insanlar bambaşka bir mevzu.
güncel Önemli Başlıklar