bugün

0 la 0 arasında bir sayı makul. Azı ya da fazlası zararlıdır.
(bkz: 3 tam 1 robot)
Eğitimi, kişiliği, psikolojisi, sosyal yaşamı gibi etkenleri en iyi şekilde olgunlaştıracaksanız 2 dir.
Bencil olmaması ve kardeşliğin o harika duygusunu tatması, annem babam ölürse yalnız kalırım korkusunu yaşamaması için 2 ideal.

Eğer ki dünyaya getirip başıboş bırakacaksanız, güler yüz ve sabır gösteremeyecekseniz, hem fiziki hem psikolojik şiddet uygulayacaksanız, veyahut da sürekli çalışıp ona vakit ayıramayacak, birlikte kahvaltı yapamayacaksanız dünyaya çocuk getirme hakkınız yok.
iKiDiR, BELKi ÜÇ DE OLABiLiR.
AMA iKiDiR.
Şahsım için 2 olan sayı. Tek çocuk kendi çocuğunuza yapacağınız bir haksızlıktır. Ekonomik durumunuzun müsait olmamasına rağmen 3 çocuk yine kendi çocuklarınıza haksızlıktır. 3ten fazlası da karınıza haksızlıktır.
bir kız bir erkek olursa durursun. ama illa kızım/oğlum olsun istiyorsan üçe de çıkarabilirsin sayıyı.
Hayatın zorluğunu görüpte hiç düşünmeden zevk için habire çocuk yapanlar yok değil malesef.

Doğru olan sağlıklı ve ahlaklı 2 çocuktur.
Gelecek nesillere güzel bir yarın bırakmak isteniyorsa iki kere düşünmek gerek.
sırf kendi egonuz için çocuk yapmayın lütfennnn
1.

Fazlası, vücut bozar.
1 bile fazla.
Sjsjsjs.
Üstteki arkadaşın "5" önerisine katılmakla birlikte, ruhu çocuk gibi saf ve güzel kalamamış biri için sayıların öneminin olmadığını düşünüyorum. iyi insanlar çocuklardan, kötüler ise ruhu saflığını kaybeden yetişkinlerden çıkıyor.
Bakabileceğin kadar çocuk. Çok zengin bir arkadaşım var o bile 2. Çocuğu düşünmüyor. Çocuğunu en güzel okullarda okutacak. Ben ancak bir çocuğu en iyi şekilde yetiştirebilirim diyor. O böyle düşünürken de birileri doğurup doğurup sokağa salmaya devam ediyor gerçe. Sonra en büyük korkunuz o sokağa salınan çocuklardan birinin kendi çocuğunuza bir gün zarar verebileceği oluyor.
Imkani olan için 2 çocuk iyi. Çünkü tek çocuklar çok yalniz oluyor.
12.5 felan.
bir az iki çok derdi rahmetli anam. 1,5 yapamadığım için 3 yaptım.

3. çocuğumun sefil olduğu doğrudur cami önünde dileniyor şu an.
rahmetli annem 1 az 2 çok derdi dinlemedim 3 tane yaptım pişmanım.
ideali 2, optimali 1'dir.
kişinin ekonomik durumuna, mesleki durumuna göre değişir.