bugün

5.5" tir net.

Günümüz telefonlarının ideal inç boyutudur.
iphone 3s büyüklüğüdür.
3 sene önce 4.7 olarak tabir edilen şu an ise 5.5 olan büyüklüktür. çerçeve küçüldükçe ekran büyüklüğü artıyor.
Eline gore degisir.
Kızların pantalonlarının arka cebi eninde ve az daha yüksek olanıdır.
4 candır usta.
Yüzün yarısını kapatacak kadar olmalı..

görsel
4.5 inch
Kullandığım telefonun 4.7 olması şimdiye kadar hiçbir sıkıntı yaratmadı. Belki dar çerçeveli daha fonksiyonel ekranlı 5 inç bir telefon da olabilir.
5.5 her zaman iyidir.
Suratına düştüğünde hasar vermeyecek kadar da hafif olması idealliğini destekler.
duruma göre değişir.

note serisine alışkınsan 6 inch'e kadar yolu var.

öbür türlü 5-5.5 arası idealdir.

ben temmuz gibi değiştireceğim note 8 düşünüyorum zira kalem ve ekran büyüklüğü önemli ben tarih ve mühendislik okuyorum. notlarımı tele yüklemem gerekiyor.
Bana göre 5s tam elime göre 8 verseler kullanamam.
5 5.5 arası her inç.
kaba tabir ile "kafam kadar" olmayan her türlü ebattır. özellikle kadın kullanıcılar tarafından kullanılan tablet ebatındaki telefonlar pek hoş gözükmüyor. bir de onları arka ceplerine nasıl sokuyorlar lan. telefonun başlangıcı cebin başladığı yerde bitişi bel hizalarına denk geliyor..
5.2 ile 5.5 inç arası büyüklükte olan telefonlardır.
4.4 olsa iyi olacak
Şu an kullandığım telefon 5.7inç büyüklüğünde ve gayet ideal geliyor. Önce ki telefonum 5 inçti ve oda ideal büyüklükteydi. Ondan önce de s3 mini kullanıyordum ve o da ideal ölçülerdeydi. Yani kısaca alıştıktan sonra hepsi ideal.
telefon avuç içindeyken baş parmağın en alttan en üste rahatça ulaşabildiği ekran büyüklüğü en ideal boyutlardır.
4.7 inch
güncel Önemli Başlıklar