bugün

ideal eştir yani insanın isteklerini karşılayan ve ona yetebilen bir eş araması bu özellikleri bulmaya çalışmasıdır. mütemadiyen koşulan doğrular bi' anda geçiverir eline afallarsın...
-bize göre ne pekii ideal eş:
*ruhu ve bedeni temiz olsun dersek klasikize konuşmuz oluruz ama doğru.
*sevsin ve güvensin dersek herkes bunu ister zaten.
*tatmin etsin tüm zevkleri onda bulayım demekte bu gibi.
*susmasını ve konuşmasını bilsin.
*akıl dolu olsun gerektiğinde anne-baba olsun.
*inansın.
*teselli nedir bilsin.
*insan olmanın gerektirdiği sorumlulukları bilsin.
*anneme, babama benzesin.
*kızıl saçlı olsun.(kız için)
çok mu şey istedim.
kendi eşin olmayan eş'tir. o ideal zannettiğin kişi eşin olduğunda, büyü bozulur ve yine başkalarıyla kıyaslar, başkasını ideal zannedersin.
velhasıl kelam,ideal eş yoktur, biraz sabır vardır. tahammül de denebilir.
herkesin idealleri farklıdır elbette. ama ideal eş ; eşe* dosta , hısım akrabaya ''bakın işte bu benim eşim'' diye tanıştırılabilecek biri olmalıdır. evet efendim.
gezmeyi ve okumayı sevendir, vesselam.
herkesin karakterine göre değişen eş modelidir. kimine göre ideal olan ötekine göre itici olabilir.
- yemek yapmayı görev olarak değil zevkle yapmalı. özen göstermeli. lezzetli yemekler yapabilmeli.
- seksi görev olarak değil zevkle yapmalı. o da zevk almalı. işkence olarak değil eğlence olarak görmeli.
- hesap, kitap işlerinden anlamalı. oto boka para harcamamlı.
- yatak odasında olanı yatak odasında bırakabilmeli. kocası ile arasında özel olan konuları arkadaşlarına anlatmamalı.
- mümkünse sinema sever olmalı. dizi seven bir kadına katlanmak çok zor.
- halden anlamalı, anlayışlı olmalı,
-hafif etine dolgun olmalı ama kısa boylu değil. eğer kısa olacaksa zayıf olmalı. çokta zayıf değil tabii.
- bencil olmamalı, fedakar olmalı.
-beyaz tenli veya esmer olamlı.
- uzun saçlı olmalı.

- ama en önemlisi dürüst olmalı.
yoktur. aslında vardır ama bize denk gelmez. zaten denk gelirse kesin mutluluktan kendimizi bıçaklarız. daha önce tam tadamadığız için.
ancak rüyanızda görürsünüz dediğim eş. *
burada friedrich nietzsche'den feyz alarak hiçlik kapsamında olmayan bir şeyi nasıl gösterebiliriz diyorum.
Öyle bir eş olduğunu ben daha bilmiyorum, gören varsa tanısabiliriz.
kadınlar için:

evini geçindirebilen, çoluğunu çocuğunu karısını eksikli bırakmayan, karısına saygı duyup kararlarında özgür bırakan, gerektiği kadar ilgi gösterip kadını boğmayan, ailesini koruyup kollayan, seven, güvenen, takdir eden haa bir de bunları karısına hissettiren erkekten ideal eş olur.

erkekler için:

Taş gibi olduğu halde masum ve asil görünen, çok iyi aşçı olan, yatakta maharetli olan; kocasını aslanmış (!) gibi hissettiren, evi çekip çeviren, erkeğin ailesi ile iyi geçinen ; erkeğin akrabaları ile olan ilişkilerinin gerektirdiği bütün sorumlulukları üstlenerek erkeğe hiç bir yük bırakmayan, dır dır yapmayan, yüzünden gülümsemesi eksik olmayan, hiç surat asmayan, verdiğin kadarı ile yetinen, yoksa bile var eden, hızlı hareket edebilen, her daim bakımlı olan, burada yazmayı unuttuğum özellikleri bulup tamamlayan kadın erkek için ideal eştir.
işi ne olursa olsun. ama tembel olmasın. canını dişine takıp çalışsın. ve zeki olsun. tipsiz de olabilir bu dediklerim olduktan sonra.
inatçı olmayan ki en önemlisi bu yoksa ideal evliliğin gerektirdiği uyumlu bir insan olmaz, ateist olmayan, ev hanımıysa öğlenlere kadar uyumayan işe giderken kahvaltı hazırlayan, yemek yapmayı fazla bilemese de en azından öğrenmeye hevesli çünkü ilerde çocukları pizza hut'tan besleyemeyiz, kitap okumayı seven en azından haftada 2 saat de olsa okuyan, bakımlı, kilosuna dikkat eden, sigara ve alkol kullanmayan, dövmesi olmayan, paul gilbert, richie kotzen, deep purple, hendrix, the doors, eric clapton, gary moore, santana, malmsteen, guthrie goven vb. benzeri şeyleri dinleyen, evde gitar çalmanıza ve çalışmanıza karışmayan biridir bu benim için. ayda 3 bin tl kazansam da bu özelliklere sahip birini bulamadığım için evlenemiycem galiba bu gidişle.
-ideal eşi dünyanın her köşesinde bulabilirsin. fakat bir sorun var ki; dünya yuvarlak ve köşesi yok.
Beni hep desteklesin, Yanımda olsun
Bakımlı, temiz olsun
Eli açık, bonkör olsun ama enayilik derecesi değil
Yemek yapabilsin
Beni guzel yönlendirsin
Spor yapsın
Telefon Numaram...
2007'de girdiğim hava harp okulu mülakatında grup tartışması için verilen konu. dakikalarca bunu konuştuk.
(img:#1773278)
Tanım manım yok. Sarılacak biri olmayınca uyku hiç tutmuyor. Nerdeyse bulsun artık beni malum şahıs.
EGO’sunu sevgisinden üstte tutmayan , gözlerine baktığında güveni hissettiren , şiir okuyan , türkü dinleyen , sevgisinden emin olduğum kadınlar benim için ideal eştir.
Kişiye göre farklılık gösterir.

insanlar genetik açıdan kendinden farklı, karakteri ve davranaış olarak kendine benzer, üretim biçimi olarak kendisini tamamlayacak kişiyi arar.
eşsiz olmaktır. eşsiz, biricik, tek, yegane.
Başı ağrımayan ve baş ağrıtmayan eştir.