bugün

ergenekon terör örgütü destekcisi mihrakların rahatsız olması sonucu, mahkemenin almış oldugu, iddia edilen diye bahsedilmelidir çünkü kesinleşmiş bir yargı kararı yoktur henüz denmesi üzerine, ergenekon terör örgütünden, iddia edilen ergenekon terör örgütü diye bahsedilme zorunlulugu.
beraberliğe 3.40 oran verir. lakin, sürprize abanıp ulusalcılara oynanırsa -ki oran 7.00 oluyor o vakit- paranın amına koymak işten bile değildir.
--spoiler--
13. Ağır Ceza Mahkemesi aldığı ara kararla Ergenekon Davasında 'terör örgütü' ifadesini yasakladı

13. Ağır Ceza Mahkemesi, Ergenekon soruşturması ile ilgili aldığı ara kararda 'Ergenekon'a terör örgütü demeyin' uyarısı yaptı. Konuyla ilgili alınan kararı basın bürolarına gönderen mahkeme açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

'Mahkememizin dava dosyası ve 23.01.2009 tarihli aldığı ara kararı... Dava dosyası açılıncaya kadar Ergenekon terör örgütü isimli herhangi bir örgütün olup olmadığı ilgili birimlerden sorulmuş ve bulunmadığı yönünde cevap verildiği anlaşılmıştır. Bu halde böyle bir örgütün varlığı ancak yargılama sonunda açıklığa kavuşacağından böyle bir örgütün var olduğu yönündeki ifadeler yerine 'iddia olunan' tabirinin kullanılması konusunda Emniyet Genel Müdürlüğü resmi web sitesi, yazılı ve görsel basın yayın organları ve TiB Başkanlığı nezdinde gerekli yasal girişimin yapılmasına karar verilmiştir... '
--spoiler--
yanlış bir kalıptır. şayet birisi bu kalıbı korkup ergenekon terör örgütü yerine kullanıyorsa hafif tabirle saftır.

(bkz: ergenekon terör örgütü/@berxedan)

bu terör örgütü devletin savcıları tafafından "silahlı ergenekon terör örgütü" şeklinde binlerce defa kullanılmış ve mahkemede kullanılmaya devam ediyor. eregenekon terör örgütü idianamesinin 2 sayfasını okuyan bunu görür.

ayrica açik şekilde terör örgütü olduğu ile ilgili başsavcının yaptığı açıklama ise şöyle ;

"terör tanımı, 3713 sayılı terörle mücadele kanunu'nun 1. maddesinde yer almıştır. bu maddede bölücü ve ideolojik terör örgütlerinin amaçlarını ifade eden tanımın yanında, devlet otoritesini zaafa uğratmak veya yıkmak veya ele geçirmek, temel hak ve hürriyetleri yok etmek, devletin iç ve dış güvenliğini ve kamu düzenini bozmak amacıyla bir örgüte mensup kişi ve kişiler tarafından girişilecek her türlü suç teşkil eden eylem de terör suçu olarak kabul edilmiştir."

terör örgütü propagandası kapsamında yakında bu ve benzeri tanımlar yasaklanabilir. çünkü terör örgütüne terör örgütü dememek suçtur.
"ergenekon terör örgütü" tanımlaması yerine kullanılması gereken ve bu yönde mahkeme kararı olan ünvan.
(bkz: ergenekon terör örgütü/#14914375)

hala bile bile suç işlemeye devam etmek isteyenler, dilekçe yolda birkaç güne savcılığa verilecektir.
müebbet verilen örgüt olmuştur.
artık bu örgüt "iddia" edilen terör örgütü sıfatını yitirerek, verilen mahkumiyet kararları neticesinde adı tescillenerek, bu günden itibaren resmen "ergenekon terör örgütü" olarak anılacaktır.. keşke başka bir isim altında bu terör örgütü anılsaydı.. çünkü "ergenekon" bizim için manevi değer taşıyan bir kavramdır.. bu kavram asla terör ile yanyana durmamalıydı.. yazık oldu...
habbeden kubbe edilen sözde örgüttür ve ne olursa olsun, artık halk indinde iddiadan ibaret kalacaktır.
adnan oktar videolarında kullanılan isim etöyü anlatmak için.

hiç "ergenekon terör örgütü" demezler mutlaka "iddia edilen ergenekon terör örgütü" derler.