1. 1.
  Ülkede adalete saygımı sağlayan tek kurumun içerdeki mahkumlar olduğunu farketmemle kafamda oluşturduğum fantastik ceza yöntemi. Şöyle ki;

  Önerim intihara teşvik.Suç kapsamı baştan belli ve kapsam değiştirilemez olacak tıpkı anayasanın ilk 3 maddesi gibi. Her türlü tecavüz,taciz,pedofili suçu işleyen bu kapsama alınacak.

  Mahkuma toplum tarafında istenmediği açıklanıyor. Eğer yaşarsa vergilerimizle bizlere yük olmaya devam edeceği izah ediliyor. Ailesi varsa onlar için yüz karası olduğu aile fertlerinden alınan videolar ile kendisine izletiliyor. Zarar verdiği ailenin fertlerinin de mahkuma hitaben yaptığı videolar izletiliyor.Bu süreç 1 haftaya yayılıyor.

  1 hafta sonunda kendisine devlet olarak son bir tercih şansı verileceği açıklanıyor.

  Mahkum farklı bir bölmeye alınıyor. Önüne 2 ye ayrılan bir koridor çıkıyor. Bir odada tek kişilik hücresine gidiyor. çok az ışık var ve başka bir şey yok.Tamamen izole.

  Diğeri ise güzel ve aydınlık bir odaya geçiyor. Şayet intiharı seçerse en sevdiği yemek /içecek odaya bırakılacak .Tek yapması gereken odada bulunan küçük şişedeki sıvıyı içmek. Katiyen acı çekmeden uyku halinde yaşamını vereceği kendisine açıklanıyor. Tüm mal varlığı devlet tarafından nakite çevirilerek zarar verdiği insanların kararı doğrultusunda kullanılacağı yazılı olarak bildiriliyor.

  Diğer odayı seçerse bu hücrede 6 ay boyunca kimse ile görüşmeden kalacağı ve süre bitiminde son kez tercih etmesi isteneceği bilgisi veriliyor.
  -1 ... feridunferman