bugün

milletin; namusuna, malına, canına, karısına, kızına, vatanın; bölünmez bütünlüğüne, askerine, polisine, kaldırım taşına, tankına, tüfeğine, sınırına, bayrağın; kırmızısına, kanına, canına, dalgalanmasına, şehirlerin huzuruna, vatandaşların güvenliğine kasteden, sokakta yürümeye korkmaya sebep ne kadar adi, şerefsiz, namussuz, din ve adap, vatan ve millet düşmanı var ise tüm bunlara ve bunlara benzer durumlara sebep olmak, yapmak, mahal vermek, içinde bulunmak sebebiyle ibret-i alem için idamın geri getirilme isteğine duyulan özlemdir.

--spoiler--
gelmelidir.
--spoiler--
--spoiler--

Your point of view is medieval..

--spoiler--
geri gelmemeli çünkü daha güzel işkence yöntemleri var.
Başıma bir şey gelmeyecekse;

Gelmemelidir diye cevaplayacağım sorudur.

En azından tamamen bağımsız ve tamamen adil bir adalet ve yargı sistemi oturmuş bir ülke olana kadar Gelmemelidir.

Düşünsenize bundan bir kaç yıl evvel ergenekon davasında paşaları vatan haini diye astığımızı.
Gelmemeli. Veren canı alır, can almak insanlık dışı birşeydir. Ama keşke her suçun karşılığı gereken adalet olsa.
Idam geri gelmemelidir lakin işkence ile gıdım gıdım öldürme müessesesi hayata geçirilmelidir.
(bkz: imralıdaki oç)
kel ölür sırma saçlı olur bu memlekette !

ucuzları kahraman ilan etmenin bir anlamı yok !

(bkz: adnan menderes)
Gelmemelidir. Adalet sisteminin sorunsuz işlediği bir ülkede değiliz. Grafiğin y ekseninde adalet x ekseninde güç yer alıyor ne yazık ki ve doğru orantılı şekilde ilerliyor. Ne denli güç sahibiyseniz adalet o yanlı gerçekleşiyor.
gelmemeli. çünkü idam bu ülkede adaletli kullanılmaz.
Eğer gelirse; sapıklar bu dünyadan temizlenecektir. Ama bizim gibi ülkelerde istismara açık bir durum olduğundan mütevellit, bence gelmemeli.
Davalarda nasıl hatalı kararlar veriliyor görüyoruz. Birde adamı hapse atıyor suç yokken neymiş şüpheli, ondan sonra suç delili aramaya başlanıyor artık kaç yıl sürerse. Kanıt bulunmassa aa pardon serbestsin.
gelmemeli. bu soru sorulmamalı dahi. bence öldürmek bir ceza bile değil. öldürmek suçluya verilen ödül gibi geliyor bana.
geri gelirse zaten hep sizindir ama geri gelmezse zaten hiç sizin olmamıştır...
vatan hainleri için gelmeli.
Ama boyunlarından değil, halkı siktikleri için çüklerinden asılmalı.
ipte sallanan uzun uzun birilerini görmek istiyorum.
çOcuklara el süren piçler için acilen gelmeli.
--spoiler--
önüme gelirse imzalarım diyen bi dünya liderimiz vardı adamın önünü bulamıyoruz.
--spoiler--

devamlı döndüğünden, önünü tutturmakta bazı problemler yaşandığı doğrudur.
iki dakika bi dur yerinde amk ya!
gelmeli.
suçun önüne geçmek, engel olabilmesi açısından gelmeli.
işledikleri aşağılık suçlardan dolayı ekmeği suyu haketmeyen binlerce adi yaratık hapishanelerde bizlerin parası ile yiyip içip güven içersinde yatıyorlar!