bugün

Son dönemde gerek sayın bahçeli gerekse meclis başkanı tarafından gündeme getirilen konu. Sanırım şimdiden kamuoyunu ısıtma çabaları. AB süreci biteli çok oldu. Bu saatten sonra batı'nın parçası olarak kalma derdimiz yok anlaşılan. NATO üyesi Yunanistan ile savaşmaya niyetli olduğumuzu ilan ederken NATO düşmanı Rusyadan hava savunma sistemi ve savaş uçağı satın alıyoruz. Yani idam cezası tekrar Türk hukuk sistemine girebilir.

Bu arada hükümetin kandırıldık Allah affetsin dediği fetöcü kumpasla idam cezası alan insanlar idam olsaydı bugun aramızda değildiler.

Yarın da vatan haini ilan edilip idam edilecek insanlar olursa anıtını da 50 yıla dikerler. Menderes idam edildi anıtını diktiler o hesap.
sen hele önce o gelsin dediğin suçların alt limitini adam gibi göz korkutacak seviyeye çek...
baktın olmuyor... idam gelsin dersin.
Ne getirirseniz getirin. Siyasal islamın olduğu yerde adalet yoktur. Hakim tek güç menfaattir.
Gelsinde adaletle kim uygulayacak,zengin biri yakalandı yada hükümete yakın bir iş adamı,nolacak yasayı kim icra edecek yada akpnin içinde hala eski fetöcüler var bunlar nolacak?özetle istediğin yasayı getir adil biri olmadığı sürece boştur.
idam suç oranını düşürmez.

idam çoğu zaman suçsuz insanlarda uygulanır.

idam çoğu zaman suçsuz insanlarda uygulandığı için çoğu yargıç bu kararı vermez.

idam çözüm değildir. Çözüm toplumsal eğitimde.
Bir müslüman için şeriat gelsin demek daha doğru.
idam bana ucu açık geliyor ama Pedofili ve tecavüz olaylarına gelse ve suçu net olana uygulansa en azından cesaret edemezler.
idam genel olarak gelirse güvensiz ellerde oyuncak olacağını düşündüğümden mantıklı bulmuyorum. Çok ayrıntılı bir durum bu çünkü öldürdüğün kimseye "pardon" diyemezsin.
ben de tecavüzcüler, tarikatçılar (aynı şey biliyorum) bir de akebeye oy vermişler idam edilsin istiyorum.
sizde yazın kimler idam edilsin istiyorsanız liste eksik kalmasın, sonra yok ben bilmiyordum istek kabul edildiğini, haçan kimse bizi uyarmadı uşağım, olmasın.

edit: sevgisiz çomar vatandaşlar, sakın reyisiniz 'katillere idam istiyoruz' dediğinizi duymasın, kendi evladı yolda yürüyen bir kadına çarpıp kaçmış, kadını öldürmüştü. katillere idam istediğinizi duyarsa önce it yalınızı keser, sonrada silivriye koydurur. senelerce yaladığınız taşak boşa gitmiş olur, haberiniz olsun. sizi fetocular sizi.
güncel Önemli Başlıklar