1. 1.
  #idamsart yeni hashtag bu olmalıdır. Gündem olmalı. Yaymalıyız. Gönülden destek vermeliyiz. Sessiz çoğunluğun sesi bunu istiyor. Susmayın. Yeter artık. Çocuklar ölmesin. Masum hayatlar solmasın. Tecavüzcülere idam şart olsun. Meclisi göreve çağırmak adına elimizden geleni yapalım. Eşini dostunu ailesini çoluğunu çocuğunu ülkesini seven sorumluluk ve vicdan sahibi herkes buna destek olmalı. Arkadaşlar Şu andan itibaren Görevimiz bu.
  3 -5 ... gazeloglu
 2. 2.
  bir palavra. idam insanlık suçudur.
  4 -12 ... kivilive
 3. 3.
  Idam onlar icin bir kurtuluş olur.. cinsel organını kesmek şart her gün yaşarken ölecek şerefsizler.
  7 ... pembeseker
 4. 4.
  dunculuk için çıkmasın da idam falan sonrası laikler için kötü olur.
  ... tarkan filmindeki ahtapot
 5. 5.
  vatan hainleri ve tecavüzcüler için evet.
  2 -1 ... kursadneferi
 6. 6.
  Bundan bir kaç yıl evvel şöyle bir cinayet işlenmişti, belki anımsayanlarınız olacaktır: bursa ilinde 17 yaşında bir genç bazı forum sitelerinde "annemi nasıl öldüreyim" gibi anketler yapıp, sonra annesini altı parçaya bölüp bir yerlere atmak için arkadaşından yardım isteyince cinayet ortaya çıkmıştı.

  Sonra mahkemede verdiği ifadede gayet soğuk kanlılıkla yaptıklarını en ince detayına kadar anlatmıştı.

  Şimdi sevgili okur - yazar arkadaşlarım, soruyorum size; kendi annesine bunu yapabilen birey cezasını çekip tahliye olunca sana, bana ne yapmaz?

  Kesinlikle idam cezasının yasalaşmasından yanayım. Fakat şu da var: suçu herhangi bir zan'a değil kati delillere veya suçu itirafıyla sabit olanların idam edilmesinden yanayım.

  Daha da açmak gerekirse: adam cinayet işlerken kamera çektiyse, bir çok insan suça şahit olduysa, kendisi tecavüz ettiğini itiraf ettiyse ya da adli deliller kesin suretle suçluyu işaret ediyorsa, başta çocuk istismarcıları, katiller ve katliyamcılar yok edilmeli. Tabi katil dediğim zevk için adam öldüren psikopatlardan kastım. Adam evindeki hırsızı öldürdüyse o değil.

  Neyse, ince mevzular. idam kararlarının telafisi olamayacağı için yürütülmesi zor olur.
  8 -2 ... cokzararli
 7. 7.
  cezalar arasında bir hiyerarşi olmak zorunda.

  ham tecavüze idam cezası getirirseniz, tecavüz suçu işleyen adam yakalanma ihtimalini azaltmak için bir de Mağduru öldürür.

  şu an 12-15 yıl ceza yeme ihtimali var, yakalanma riski yüksek. öldürse risk azalıyor ama ebediyen içerde kalmak var. haliyle yakalanma riski tercih ediliyor genellikle.

  e sen idam dersen adam tecavüz ettiyse kesin öldürür.

  Kaş yaparken göz çıkarmış olabiliriz böyle bir durumda.

  tecavüz sonucu ölümlere idam cezası gelebilir ama bunların cezası zaten ağırlaştırılmış müebbet. aslında idamdan kat kat ağır bir ceza.

  sorun şu ki ağırlaştırılmış müebbetin ne olduğunu insanlar bilmiyor.

  12 yaşında insanlara hapishane gezdirsek kimse bu suçları işlemez.
  idam cezasının psikolojik ağırlığı yerine insanlara suç işlerlerse nereye gidecekleri gösterilse daha sert bir etki olur.

  velhasıl idam gelsin iş çözülsün demek zor iş. direkt olacak şey değil bu.
  3 ... raduyev