1. 1.
  (#778380)
  1 ... nuh tufan
 2. 2.
  müebbet hapis olduğundan ötürü kalkmış olması çok farketmez. önemli olan müebbet cezayı çekerken mahkuma sunulanlar. cezasını çekmesini sağlayan hiç bir imkan sunulmamasıdır.
  ... zlatan1937
 3. 3.
  küçücük bir bebeğe tecavüz eden kişi hayvansa, senin ülke şartlarını değiştirip "gelişmişlik" başlığı altında idamı kaldırman çok saçmadır.sen önce insanına bak, o insan gidip yeni doğmuş çocuğa tecavüz edebiliyor ya da sudan sebeplerle başka bir insanı öldürebiliyorsa bu insanın ait olduğu ülke ne denli gelişebilir?senin müebbet hapis verdiğin kişinin yarın öbür gün aflarla suçunun cezasına indirim uygulanacaksa ve bunu mağdur olanın ailesi de görecekse toplumun o devlete güveni ne kadar kalır?tecavüze uğrayan, öldürülen kişileri de sen katile beslenen o hırsla birer potansiyel suçlu haline getirmeyecek misin?toplum acımasız olan bir katili kaybetmekle hiçbir şey kaybetmez, kimse ayaklanmaz bu hayvansal kişiliği kaybettik diye.idam cezası yerine işkence yöntemiyle öldürmek, halka sunulduğunda bile kimse sesini çıkartmaz.milyonlarca suçluyla yaşamaktansa, babanızı bir katilin kurbanı olarak görmektense, kızkardeşinizin ilk cinsel tecrübesini(!) bir sapıkla yaşamasındansa siz katil olup bu suçluları öldürmeye kalkarsınız.
  1 -2 ... sew7
 4. 4.
  kesinlikle geri getirmesi gereken zihniyettir.
  2 ... arabaciarabayatasget
 5. 5.
  yaşama hakkkını koruyan zihniyettir.
  2 -2 ... tuhh kahretsin
 6. 6.
  Düşmanının ki bile olsa hayatı mukaddes sayan insanın zihniyetidir. Bence idam yerine tecrit havuzunda hafızasını silmelidir. Sonra kimligini değiştirip topluma salıvermelidir. (bkz: yazarlardan bilim-kurgu teklifler)
  1 -1 ... comaristan beylerbeyi
 7. 7.
  haberleri okumayan kişinin zihniyetidir.
  alçakça tecavüz edilip öldürülenleri görmemiştir.
  30.000 insanımızı katleden kişiden bihaberdir.
  sevgilisiyle bir olup kocasını 15 parçaya ayıran kadını bilmiyordur.

  zaten insanların idam edilmesine karşıyım, böyle hayvanlar idam edilmeli.
  1 -2 ... umberto da silva junior
 8. 8.
  hurriyet, milliyet okuyarak devlet teorisi ve hukuk devleti kavramlarini gelistirmis bireylerin hic sevmedigi, hatta vatan haini ilan ettigi zihniyettir.

  gazete okuyalim, onun yerine bilimsel makale okuyanlari uyaralim. hatta "akilli ol lan, akilli!" diye uyarmak sunnet sevabi kazandirir.
  ... curufinwe
 9. 9.
  (bkz: kendi önermesini kendi entrysiyle desteklemek)
  2 -1 ... hortlak
 10. 10.
  ülkemizde abd baskısıyla apoyu asmamak için idamı kaldıran sevgi pıtırcığı insanlar ,* seçim meydanlarında elerinde ilmikli iple gezdiler, neden asmıyosun o şerefsizi diye bağırdılar, yalan mı? bu mudur insanlık.

  ülkemizde idamı kaldıran zihniyet; tamamen teslimiyetçi , ezik bir zihniyettir. eğer kendileri mecliste tartışıp, konuşup anlaşsalardı ya da halka sorsalardı ve yine de kaldırsalardı idamı ben de derdim vicdanlı bunlar diye. ama ab ve abd baskısıyla, aponun teslim edilmesi şartıyla, memleketin haysiyetini beş paralık edecek şekilde idamı kaldırıp daha sonra seçim meydanlarında hükümete neden asmıyorsunuz bunu iktidar sizsiniz diye bağıranların çok afedersiniz vicdanına sokayım. *
  1 ... happylover