1. 1.
    sevgili başbakanımız sayın recep tayyip erdoğan bey'in, pek özgürlükçü düşüncesi.

01.05.1996 - Hürriyet

(bkz: vikisöz)
    http://tr.wikiquote.org/w...Recep_Tayyip_Erdo%C4%9Fan
    -4 ... yandal arkeolog
  2. 2.
    bence de yasaklanmalı; ama nerde ve ne zaman...

Abd'nin bazı eyaletlerinde akşamları belli bir saatten sonra parakendecilerde alkollü içecek satışı yasaktır.
    belki böyle bir uygulama belki türkiye'de yapılsa daha az insan geceleri birbiriyle çatışmaya girer.
    ayrıca, benzin istasyonlarında da alkollü içecek satışının yasaklanması gerekir; çünkü türk milleti etanol'ün şişede durduğu gibi durmadığını çok iyi biliyor.
    3 -2 ... hunlu
  3. 3.
    sonuna kadar karşı çıkılası düşünce. bundan sonra zemzem suyu mu içmemizi istiyor merak etmkteyim.
    1 -6 ... ee caylar kimden
  4. 4.
    akabinde sarık,cüppe ve kara çarşaf üçlemesiyle desteklenecek önerme.

ya bunlar değil miydi kadının olduğu yerde denize girmeyin diyip te jet skiye binen?!
    bunlar değil miydi ''minareler süngümüz,müminler asker'' diyip te ben değiştim diyen?!
    bunlar değil miydi din,iman,cennet diyerek milleti soyup soğana çeviren,kanını emen?!

şu sömürdükleri dinden utanmıyorlar, allahtan korkmuyorlar, yazıklar olsun.
    içki içene allah katında ne olur bilmem ama bu kadar pisliğe boğulmuş, kokuşmuş insanlara ne olacağını iyi biliyorum.
    3 -1 ... selmagezinir
  5. 5.
    şeriyatçı sanrısı.
    1 -4 ... dabaddah
  6. 6.
    içki yasaklansın diyen zihniyetin yönettiği ülkenin, gelirinin yüzde kaçı içkiden geliyor acaba? gerçi özür dilerim, "değiştim" demişti değil mi?
    2 ... trablus
  7. 7.
    herkesin kendi hür iradesi olduğuna göre kesin hüküm koyan söz.

ama insanı çelişkide bırakan farklı boyutlarıda yok değil şöyle ki ; sokak ortasında şarabın dibine vurup, birahaneden kör kütük sarhoş çıkıp benim anneme, ablama, kardeşime, sevgilime tanıdık tanımadık herkese laf atıp rahatsız eden dallamalara sonuna kadar yasaklansın. e insanın alnında "sen içki içince saldırganlaşıyorsun" yazmadığına göre bunu nerden bileceğiz ? burası muamma.

bir de kendine, ailesine ciddi ciddi önemli zararlar verenler var. alkol alıp arabasının direksiyonuna geçen denyolardan bahsediyorum. peki "alkollü araba kullanmak yasaktır" kuralına uyan var mı ? efendim ? duymadım ? *

mantığım : "herkes özgürdür dileyen sıçana kadar içebilir bir mahsuru yok"

iç sesim, vicdanım : "yasaklansın kardeşim"
    2 -1 ... insatiable love
  8. 8.
    nedense daima islami düşüncelerle özdeşleştirilen alkol yasaklama düşüncesi. gene bir islamcı(?) tarafından; fakat önemli olan amaç mı? (eğer araç olmayı bir kenara bırakırsak) dobra dobra konuşalım, eğer gerçekten yasaklanırsa belki ben sokaklarda daha rahat yürüyeceğim. belki türkiye daha güvenli bir yer olacak. amma velakin, sen daha uyuşturucunun ilkokullara girmesini engelleyememişsin, bırak onu, uyuşturucunun kötülüğüne bile dem vurmamışsın, kalkmışsın alkol yasaklansın diyorsun. e o zaman tabii ki de art niyet aranacak erdoğanım popaydıseylırmenim... malum şeriat ülkelerinde uyuşturucu serbest ama alkol yasak hani*
    1 ... soul forged sin
  9. 9.
    alkollü içeceklerden alınan vergiyi hatırlayınca ilerisi düşünülmeden sarfedilmiş cümle olarak nitelendirilebilir. bir nev-i anlık gaz durumu.*

(bkz: kasımpaşa gazı)
    (bkz: tribunlere oynamak)
    ... no leaf clover
  10. 10.
    (bkz: gazozun yasaklanmasi)
    (bkz: gazozda alkol varmis)
    1 ... botanik