bugün

sevgili başbakanımız sayın recep tayyip erdoğan bey'in, pek özgürlükçü düşüncesi.

01.05.1996 - Hürriyet

(bkz: vikisöz)
http://tr.wikiquote.org/w...Recep_Tayyip_Erdo%C4%9Fan
sonuna kadar karşı çıkılası düşünce. bundan sonra zemzem suyu mu içmemizi istiyor merak etmkteyim.
akabinde sarık,cüppe ve kara çarşaf üçlemesiyle desteklenecek önerme.

ya bunlar değil miydi kadının olduğu yerde denize girmeyin diyip te jet skiye binen?!
bunlar değil miydi ''minareler süngümüz,müminler asker'' diyip te ben değiştim diyen?!
bunlar değil miydi din,iman,cennet diyerek milleti soyup soğana çeviren,kanını emen?!

şu sömürdükleri dinden utanmıyorlar, allahtan korkmuyorlar, yazıklar olsun.
içki içene allah katında ne olur bilmem ama bu kadar pisliğe boğulmuş, kokuşmuş insanlara ne olacağını iyi biliyorum.
şeriyatçı sanrısı.
içki yasaklansın diyen zihniyetin yönettiği ülkenin, gelirinin yüzde kaçı içkiden geliyor acaba? gerçi özür dilerim, "değiştim" demişti değil mi?
herkesin kendi hür iradesi olduğuna göre kesin hüküm koyan söz.

ama insanı çelişkide bırakan farklı boyutlarıda yok değil şöyle ki ; sokak ortasında şarabın dibine vurup, birahaneden kör kütük sarhoş çıkıp benim anneme, ablama, kardeşime, sevgilime tanıdık tanımadık herkese laf atıp rahatsız eden dallamalara sonuna kadar yasaklansın. e insanın alnında "sen içki içince saldırganlaşıyorsun" yazmadığına göre bunu nerden bileceğiz ? burası muamma.

bir de kendine, ailesine ciddi ciddi önemli zararlar verenler var. alkol alıp arabasının direksiyonuna geçen denyolardan bahsediyorum. peki "alkollü araba kullanmak yasaktır" kuralına uyan var mı ? efendim ? duymadım ? *

mantığım : "herkes özgürdür dileyen sıçana kadar içebilir bir mahsuru yok"

iç sesim, vicdanım : "yasaklansın kardeşim"
nedense daima islami düşüncelerle özdeşleştirilen alkol yasaklama düşüncesi. gene bir islamcı(?) tarafından; fakat önemli olan amaç mı? (eğer araç olmayı bir kenara bırakırsak) dobra dobra konuşalım, eğer gerçekten yasaklanırsa belki ben sokaklarda daha rahat yürüyeceğim. belki türkiye daha güvenli bir yer olacak. amma velakin, sen daha uyuşturucunun ilkokullara girmesini engelleyememişsin, bırak onu, uyuşturucunun kötülüğüne bile dem vurmamışsın, kalkmışsın alkol yasaklansın diyorsun. e o zaman tabii ki de art niyet aranacak erdoğanım popaydıseylırmenim... malum şeriat ülkelerinde uyuşturucu serbest ama alkol yasak hani*
alkollü içeceklerden alınan vergiyi hatırlayınca ilerisi düşünülmeden sarfedilmiş cümle olarak nitelendirilebilir. bir nev-i anlık gaz durumu.*

(bkz: kasımpaşa gazı)
(bkz: tribunlere oynamak)
(bkz: gazozun yasaklanmasi)
(bkz: gazozda alkol varmis)
Beni hönk,noluyo lan durumlarına düşüren ilginç olduğu kadarda bir o kadar dikkat çekici bir durum...
gereksiz bir önerme. islam dinine göre yasaktır zaten. türkiye'de de yasak olsun diyorsanız bence özgürlüklere müdahale alanına girer bu, sonuçta siyasi bir simge(!) değil ki yasaklansın. tamer korkmaz bu konu ile ilgili şunu söylüyor : ne yaparsanız yapın laik bir insan olduğunuzu ispatlamanın yolu rakı masasından geçer, rakı içmediğiniz sürece kimseye derdinizi anlatamazsınız. konumuzla ne alakası varsa işte.

neden olduğu onca kötü olaya ve tıbbi gerçeklere rağmen yasaklanmasının düşüncesi bile insanları ürperiyorken kendi insanınızın dini inancını yaşarken belli kamusal alanlara bölünmesi ne acı, ne acıdır bu kafayla batılaşarak gelişmeyi bekleyen bir nesle aitiz, ne yazıktır ki batı batı diye uluyan kurtlar sofrasında doğu ulan demeye gayret gösteriyoruz, ne acı. Öz yurdunda garipsin, öz vatanında parya. korkmayın, içki serbest, için efendiler, sonra da gelin neyzen tevfik'in buram buram şirk kokan şiiriyle savunun içkinizi, "ben derslere girmiyorum, ben sınavlara da çalışmıyorum, öğretmenin dediklerini de yapmıyorum ama dürüst bir insansam bu dersten geçerim" deyin, yani deyin ki

raki, sarap içiyorsam sana ne
yoksa sana bir zararim, içerim.
ikimiz de gelsek kildan köprüye,
ben dürüstsem sarhosken de geçerim.
(bkz: neyzen tevfik)

deyin ki allah korkunuz mu çok allah sevginiz mi şaşıralım, deyin ki dost musunuz düşman mı şaşıralım, yiyin efendiler, özgürlük sizin şarabınız için, insanca yaşamak için değil.

dipnot: bu entry içki yasaklansın deyip de diğer yasaklara karşı çıkmak amacıyla değil, bilakis ikiyüzlülüğüyle gelişmeye çalışan bir ülkenin öz evlatlarına gösterdiği haksız muameleye tepkidir. için efendiler, rakınıza el süren yok, için..
laik (!) türkiye cumhuriyeti'nin başbakanının bir zamanlar söylediği söz. *

ayrıca şu sözü de sarfetmiş bir zamanlar kendisi; "10 Kasım'da yaygara kopartıldı." *

acaba bugün de çalınan sirenlerden rahatsız olmuş mudur kendisi? yoksa koltuk rahat mı geldi?
iv. murat atamızın sloganı.
(bkz: höyt kirarim boynuzunu)
bu pahalılıkta içki içmek zaten zengin işi.
yasaklansa da yasaklanmasa da içemiyoruz.
yasaklansa daha zevkle içeriz. malum yasaklar caziptir.
özgür düşünce naraları atarak kimilerini haklı çıkarmaya çalışanların hatırlaması gereken emir(!) cümlesi.
istedikleri kadar uğraşsınlar, beceremeyeceklerdir.

(bkz: ybsg)
o gunler de yakindir! telasa gerek yok. biz ilimli islam cumhuriyeti degilmisiz gibi konusmayin lutfen.
yunus, kafirun vs gibi sureleri gö(z)üyle okuyan mollaların nacizane isteği.
"bu ne perhiz bu ne lahana turşusu" dedirten öneri. hem hükümete geldiğinden beri avrupa birliğine girmek için uğraşacaksın, insan hakları ve demokrasi adı altında ülkedeki düzeni ve rejimi koruyan yasaların içini boşaltarak kaos ortamına çanak tutacaksın, sonra da kalkıp içki yasaklansın diyeceksin.

bütün sorunlar bitti sıra ona mı geldi? senden nefret edenler o içkiyi de içip kendilerini uyuşturmasalar, sakinleşmeseler senin halin nice olur onu da biliyo musun? içkiden önce ekonomiye bak. geldiğinden beri ulaşıma, enerjiye ve hizmet sektörüne zerre yatırım veya katkı yaptın da bizim mi haberimiz yok yoksa bu da suni gündem yaratarak bazı şeyleri örtbas etme çabası mı? (bkz: 221. maddenin değiştirilerek apo'nun af yolunu açmak)

yani aslında suç sende de değil ki! sen zaten açık açık "bizim büyük ortadoğu projesinde yapmamız gerekenler var" demiş birisin, suç sana oyları verip de bu projeye yardım ve yataklık edenlerde.

not: şimdi büyük ortadoğu projesiyle içki yasağının ne alakası var diyen arkadaşlar olabilir, açıklayayım;
büyük ortadoğu projesinin temelinde, ortadoğuda islami bir rejim etrafında eyalet ülkeler yaratarak böl parçala yönet taktiğiyle hakimiyet kurulmasıdır. bugün türkiye'de yapılmaya çalışılan da ılımlı islam adı altındaki saçma model ile şeriata yumuşak geçişi sağlama çabalarıdır. içki yasağı da bu paralelde yapılmış birşeydir.

edit: kaynak da vereyim de işkembeden sallamış gibi olmayalım;

akıl oyunu-erol mütercimler/alfa yayınları
bi saçmalamasınlar hatta bi ....bizi sevdiği için sigara zevkimize etti zaten bir de içkimize karışmasın.

(bkz: sevme beni tayyip)

e: sen içme kardeşim ama bana karışma.
(bkz: icki karneye baglansin)
(bkz: karnesi iyi olan alkolik ogrenci)
rakı şarap içiyorsam sana ne
yoksa sana bir zararım içerim
ikimiz de gelsek kıldan köprüye
ben dürüstsem sarhoşken de geçerim.

hakikaten bsg denilesi istek. * * *
(bkz: ihtilal nedeni)
karşı önermeler önereceğim önerme.

"içki yasaklanmasın da içki içenlerin, içmeyenlere garip gözle bakması yasaklansın."

bir de bu entrynin ilk cümlesini adam edip bana yollayana nickimden bir parça yolluyorum. serdar ortaç tan geliyor; buralara yaz günü kar yağıyor canım.