bugün

çok sık karşılaşılmakla birlikte, çok da mantıklı olmadığı düşünülen eylem. içki içmek, tadında güzeldir. sapıtmadan, "18 bira içtim banamısın demedi", "mide değil fıçı mübarek" gibi cümleler kurmadan, kusmadan, etrafına eziyet çektirmeden içki içip çakır olmak marifettir. eğer içki olayı abartılırsa bir süre sonra "inanırmısın tam 10 gündür ağzıma içki koymadım" gibi cümleler kurmak, daha bir marifetten
kisiligi gelismemis insanlarda gorulur. genelde genclerde birkac tavir gozlenir. ben senin ictigini yakama dokuyorum beee bunlardan biridir. ickiyi keyif icin icmek tavsiye edilir.
genellikle sakalları yeni yeni terlemeye başlamış gençlerimizin yaptığı hata.*
böyleleri asla içki içmeyi öğrenemeyeceklerdir. ve ayrıca (bkz: ottan boktan sarhoş olan insan tiplemesi)
bayağı bir içilip ayık halden milim sapma olmuyorsa artık sanrı olmaktan çıkna eylem. atatürk böyle insanlara iyi bir örenktir. içkili bir geceden sonra arkadaşlarına "taarruz haberini aldıktan sonra hesap edin 15. gün izmirdeyiz der." inanmazlar, arkasından da gülerler içkiden dolayı böyle konuşuyor zannedip.
taaruzun 14. günü izmir geri alındığında arkadaşlarına "bir gün hatam var ama suç bende değil düşmanda" der.
bir başka olay. yine içkili bir gece. arkadaşları sorarlar felanca yolu ne kadar geniş yapalım diye.(kızılaydaki yol sanırım) 100 metre cevabını alınca şaşırırlar(zira çoktu o zaman için bu yol ileride orada arabaların birbirinin dibine gireceğini,zar zor o yoldan çıkacağını bilemezlerdi tabi). içkiden zannedip yarın tekrar sorduklarında 200 metre cevabını alırlar.
"bennjj çook içjjkii içjebiliyorummjj, hahuhajh" şeklinde dile getirilen duygu.
(bkz: esrar içmeyi bir bok sanmak)
(bkz: şişede durduğu gibi durmaz)
karaciğerin iflas etmesine sebep olacak şekilde içmeyi marifet sanan insanlardır.bunların bir üst modeli sigara ve ot içmeyi marifet sanan bünyelerdir.
içki içince büyüdük sanan gençlerin maalesef düştüğü üzücü durum.
marifettir, çünkü herkes adabıyla içmeyi bilmez. içkiyi tadında bırakmak önemli bir mevzudur ve herkes bunun ölçüsünü ayarlayamaz buna binaen evet içki içmek marifettir.
hayatta başarıya hasret kalmış insanların yaptığı eylemdir. içki içmeyi bir aktivite olarak kabul edip, akşam ne yapıyorsun sorusuna, sabaha kadar içecem diyerek mutlu olan boş insandır. * * * *
marifet değil de nedir? açarsın rakını, çekersin mezeni, sarılırsın bebişine şarkılar söylersin... tabi kolay kolay şarkı seslendirmiyor bu kaba sesler...
cok sayida sacma sayilacak eylemin arasindan cikarilan sacmaliklar ustu olgu. sonucuna gelirsek, tabii ki marifet degil, kabiliyet..
adabıyla içilebiliyorsa büyük marifettir.
içmek yazdırır..ama içmeyen de yazar...bir bukowski istiyorsanız çok içtiği içindi..uyuşturucu kullananlar uyuşuk bedenleriyle bize zevk verirken içtiler...herkes seçimlerine bırakmalı ve zevk almalıyız.
sarhoş değil de çakırkeyf olmak keyifli bir şey. sağlığınız açısından sakıncası yoksa, rahatlatıcı, arada sırada yapıldığında güzeldir içki içmek. marifet sayılmaz tabi, marifet diye kim diyorsa onun aklından öyle geçiyordur. biraz daha derin düşünsün, marifet olmadığını görür.

bak örnek göstereyim:
-marifetlerini göster bakim!
+içki içmem ben.
bu marifet değil.

-marifetlerini göster bakim!
+durduğum yerde üç metre atlarım.
bu marifet.
özellikle üniversitenin ilk yıllarında olur bu duygu. iki bira içip derse gitmelerle başlar önce daha sonra kredi günlerinde yapılan eğlencelerle devam eder. her içki sofrasında bir kare fotoğraf çektirilir ve etraftaki kızların gözlerine sokulur marifetmiş gibi. memlekette ki en büyük sohbet konsudur, şalgamla içilen rakılar, red bull ile karıştırılan votkalar, bir gecede içilen kasa kasa biralar. ama unutulan bir şey vardır ki, o da her muhabbette kendine bir şeyler katmak yerine kaybedilen değerlerin fark edilmemesidir.
icki icmeyi marifet sanmak gayet yerinde bir düsüncedir zira icmesini bilmeyenin durumunu gördükce daha da artan bir beceri durumu kazanır. *
tutunacak dalı olmayanların, kendini bir gruba sokma kaygısıyla yaptıgı eylemdir. tıpkı fanatizm gibi.
mesele alkolü savunmak ve yüceltmek ise bildiğin andavallıktır. ama içki içmenin de bir adabı olduğunu savunmak ise gayet doğru bir yaklaşımdır. eşek sikmenin bile bir adabı olduğu göz önüne alınırsa, doğal olarak içki içmeninde bir adabı vardır. alkol alan bünye bunu yaparken, kendisine veya çevresine herhangi bir rahatsızlık vermiyorsa, buda bir meziyettir.
ergenlik çağındaki çocuklarda görülen hadisedir. bir de sonrasında kusup ortalığı batırmaları vardır.
msn iletilerinde sıkça rastlayabileceğimiz bir olaydır. (bkz: içiyorum rahatsız etmeyin)*
alkol almayı sanki müthiş bir kategori gibi gören insan davranışıdır. söylediğine göre 5 büyük içse bir şey olmaz bu insana. üstüne de 2 tane bira da çakar cila olsun diye.

ama şahsen ben övünmek gibi olmasın çok iyi içerim, 2 büyük içsem -rakı- hiç durmadan 500 km yol gidebilirim araç kullanarak. * *

moderasyon için edit: yavrucanlar yok böyle bir şey tabi.
düpedüz mallıktır.