1. 1.
  hem mecazi hem gerçek anlama sahip olan olgu..

  gercek anlamı kürtaj oluyor, mecazi anlamı ise daha karmaşıktır.. içinde yaşayan, mutluluk sebebi olan çocuğu aldırmaya tekabül eder -ki bunu yapmak bi çeşit intihar sebebidir,yaşamdan beklentisi kalmamak demektir.. tasvip edilmez.. içinizdeki çocuğu öldürmeyin, büyütmeyin de..orda bi yerde hep kalsın o..
  1 -1 ... sympathique
 2. 2.
  sonucunda kendiniz pişmanlıklar diyarında bulacağınız bir eylemdir.yapmayın,etmeyin!içinizdeki çocuğu asla kaybetmeyin,bir yanınız hep çocuk kalsın.
  ... olips
 3. 3.
  örnek; filistinde yaşayan çocuklar.
  -1 ... manyach
 4. 4.
  bir nevi duygusal küretaj.. daha fazla bakacak gücünüz yoksa ona, daha da incineceğini düşünüyorsanız ya da 'babası'ndan ayrılmak zorundaysanız aldırmak zorunda kalabilirsiniz.. yine de nahoş. *
  1 ... cilekrazzi
 5. 5.
  Kötü bir cem yılmaz esprisidir ayrıca.
  ... lesley mateas
 6. 6.
  uzun zaman onursuzca yasamanın sonucu, elimizde kalan ölü ruhtur, içindeki çocuk ölmüş bünyeleri kolay tanırsınız, "şu iyiydi ama", diye başlayan cümleler kurarlar, onursuzdurlar ve asla bir yigitlik emaresi göremessiniz ve tüm cesur çıkışları kendi onursuzluklarını hatırlattıgı için karşısında yer alırlar, sanırlar ki herkes onursuz olursa onların onursuzlugu gizlenecektir.
  ... dunya benim oyun alanim
 7. 7.
  kürtaj.
  ... decurion
 8. 8.
  - hamileyim şeref.
  + aldıralım.
  -neyi?
  +içindeki çocuğu.
  -ama babası sen değilsin.
  +kahrolsun israil.
  1 ... freud