1. .
  bobby tatketcapin bir filmidir. konusunu 16. yuzyil italyasinda gecen hikayeden almiş olan bu tarihsel filmin konusu sudur.

  asaği saksonya dükaliği ile yukarı milano düklüğü yillar boyu süren bir savas içindedir. iki tarafinda zayiati yüksek oldugu için bir baris zemini ararlar o zaman ki jesus christ örgütünün -şimdiki birleşmiş milletlere tekabul ediyor- genel katibi jojo hurmaöyledurmason'dan arabuluculuk yapmalarini isterler.

  genel katip divitini hokkaya banarak bir bariş antlasmasi hazirlar ve müzakereler start verir ve nihayetinde iki taraf birbirlerine üzümlü topkek vererek bariş imzalarlar. antlasma imzalandiktan sonra asaği saksonya dükaliği ateşli bir sebze yemez oldugu -40 derece- için ziyafet sofrasindaki bakla yemeğinin bir diplomatik bir skandal oldugunu savasin kaldiği yerden devam edeceğini beyan eder.

  büyük bir ibretle seyredeceğiniz bu film hamsinin kizartmasinin mi, pilavinin mi yoksa bugulamasinin mi daha iyi olacaği sorununa en güzeli yahnisi olur diyerek bir çözüm sunmaktadir.
  -1 ... mulayim
 2. .
  anne sozudur.

  bakla yapmistir aksam yemegine, ama siz baklayi sevmediginiz icin size de ayri yemek yapmistir. iste o zaman soyler; "icime dert oldu bakla yememen, ac kalmayasin diye sana da et yaptim." der.

  ha bir de bunun balik versiyonu vardir. balik yemeyen cocuklar icin. *
  1 ... limon cicegi kolonyasi