1. 1.
  14 nisan 2006 tarihinde gösterime girecek olan devam filmi...
  (bkz: ice age)

  Yönetmen
  Carlos Saldanha

  Seslendirenler
  Ray Romano (Manfred)
  John Leguizamo (Sid)
  Denis Leary (Diego)

  --spoiler--
  Bir ailesi olsun isteyen mamut Manny dünyada kalan tek dişi mamut olan Ellie ile tanışır ama pek de iyi anlaşamazlar. Çünkü Ellie nedense kendisini bir mamut değil de opossum sanmaktadır. Üstelik opossum olan iki çılgın kardeşi de vardır: Crash ve Eddie... Hep birlikte vadinin diğer tarafına geçmeye çalışacaklardır. Çünkü eriyen buzlar bir felakete dönüşmek üzeredir. Bütün bunlar olurken Scrat da yine kucağında çok sevdiği meşe palamudu ile beraber onların arasındadır.
  --spoiler--
  5 ... ferrole
 2. 2.
  çekileceğini öğrendiğim andan beri sürekli aklımda olup gitme hevesimin vizyona giriş tarihi yaklaştıkça arttığı, ilk filmin yarısı kadar güzel olsa bile gidilmeye değer denilebilecek film.
  2 ... fth
 3. 3.
  en az ilki kadar güzel ve komik bir film olmuş. bu sefer buzlar eriyor, gene kısa zamanda aşılması gereken bir yol var. birkaç yeni karakter eklenmiş. özellikle keseli sıçanlar nev'i şahsına münhasır dedirten cinsten. tanımlanamayan yaratık hayran bırakan bir azimle gene bir cismin peşinde ordan oraya sürükleniyor. seslendiren ekip değişmemiş, filmi aynı tatda izleyebiliyorsunuz.
  2 ... oylumunelumune
 4. 4.
  muhteşem olduğundan çok kısaymış hissi veren, oysa ki 91 dakika olan film.
  1 ... indoor rain
 5. 5.
  (bkz: bebe filmi diyecem tepki cekmeyim bari)
  1 -1 ... akrep
 6. 6.
  Türkçe Seslendirenler
  YEKTA KOPAN: SID
  HALUK BiLGiNER: DIEGO
  ALi POYRAZOĞLU: MANNY
  ... erdem andac
 7. 7.
  en az ilk film kadar, hatta belki de daha da komik olan, yapılmış en güzel animasyon filmlerinden biri. bu devam filmine bakılacak olursa 3.sü 4.sü de çekilsin dedirtebilecek, şiddetle tavsiye olunan film.
  ... fth
 8. 8.
  çabucak içine alan bir senaryoya sahip sevilesi film...
  ses efektleri ve görsellikte aşmış yapıt...
  ilkinden* daha iyi olmayı başaran devam filmi...
  5 üzerinden 3,5 verilesi yapım...
  ... ferrole
 9. 9.
  favorim scratın fındık ta ki azmi süper kesinlikle izlenmesi gereken bir film
  ... enterezan
 10. 10.
  ankarada dublajsız seansını bulamadığım ama filmden sonra buna hiç üzülmediğim film. filme gelirsek görsel efektleri şahane olmuş özellikle buz kütlesinin kırılıp selin bastığı sahne adeta gerçek gibi olmuş. ayrıca scratin cennete girip kendisinin fındıklar arasında bulması ve dev fındığa tam ulaşacakken siddin yine yapacağını yapması süperdi.
  1 ... registerlater