bugün

simerti hastası olması muhtemel kişidir, iç çamaşırın bile bir düzeni olsun ister, saatlerce bıkıp usanmadan iç çamaşırları ütüler. hastalığının ilerleyen kısımlarında "iç çamaşırları askıya asmak" vardır.
utu yapmaktan zevk alan insan da olabilir. veya kramer'in taktigiyle giydigi herseyi sicak sicak giymeyi de seviyor olabilir.
oldu olacak iç çamaşırının kapattığı uzuvlarıda ütüle denesi kişi

hijen olayı aklıma sonradan geldi wallahi pardon
ütüleyenlerin amacı güzel görünmesinden çok sterilize etmektir çamaşırları..
(bkz: annem)
gayet normal bi aktivitedede bulunan kişidir kendisi, hijyene önem veren herkes yapar.
memleketten uzaktaki erkek öğrenci. başlarda çamaşırı ve kendini yakma riski taşısa da, zamanla alışır ve ütünün ehli olur. genelde birkaç arkadaşıyla kirada oturur.
titizlik ve temizlik olayını ziyadesiyle abartan bünyelerin, hijyenik olma çabasıdır.

(bkz: ölsün mikroplar)
iç çamaşırındaki mikropların, 70-80 C derecelik sıcaklıklarda ölmemesi, kimyasallara dayanabilmesi nedeniyle, bizi bizden çok seven biricik annelerimizin, temizliğimiz konusunda aldıkları bir zamanın ötesinde bir önlemdir. Hijyenik olmaktan çok, bizi ne kadar sevdiklerini ve düşündüklerini gösterir. (bkz: anne)
diğer iç çamaşirlar kirli olan ve son iç çamaşiri da balkonda asili olan insan modelidir. sabah kalktığın da, temiz çamaşırı olmadığını fark eden ve balkonda ki ıslak çamaşırı alarak ütü ile kurutmaya çalışan kişidir.
ütülenen iç çamaşırı daha geç kirlenir gerçeğinden bihaber uludağsözlük gençliğinin anlayamamış olduğu eylem.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.