bugün

ibo 'nun televizyon programında her hafta denk geldiğimiz sesleniştirlerdir.
muhtemelen üstü kapalı bir şekilde asena 'yı şikayet ediyordur.
ya da topuklarına sıktırdığı eski karısı derya tuna 'ya "o benim hala çocuğumun anasıdır" diyerek saygı belirtiyordur.
her iki durumda da sömürü söz konusudur..
kamera burnunun ucuna kadar yaklaşır, seslenişin son kısımlarında arkadan orkestra inceden inceden vurucu bir melodi çalmaya başlar ve ibo'nun gözlerinden bir kaç damla yaş iner...
stüdyodaki saf konukların boğazları düğümlenir, televizyon başındaki ibo fanı orta yaş ve üstü kişiler ise mendillere sümkürmeye başlamıştır bile...
ama tüm bunlar bitince ibo ne yapar?
klasik ibo dansı olan ayakları bitişik tutup diz kırma ve tek elde mendili sallayarak ordan oraya sekme yöntemi ile "gelme biye küstüm siye" diyerekten yoluna devam eder...

(bkz: helal olsun)
(bkz: cano gel cano)
- looo, bak hele! pişş, broo! bakın hele...
işte bir örneği;

ibo; -evet sevgili türk halkı. bugün sie yani ulusa bi şey söyleyecağam. artık benim yeni kasetimi almamak kanunen yasaklanmış bulunmakta. hele ki bi korsan alın siz vallaha da billaha da topuklarınıza.. yani topuklarınızdan kelepçelettirip mapusa attırmazsam anam avradım olsun. bi de bundan sonra çiğ köfte lafını yasakliyirem. çiğ köfte ne oglüm. çiköfte disenize şuna. bak yine o borsa oynuyo bak orda alooo canoo noliye. vallaha sayın ulus çok afedersiniz osturssak dalgalaniye borsa.

aydemir akbaş; -ağbi benim işi de söyle. benim işi de.

ibo; -ulan bitirdin beni evladım lan tamam. ha bi de sevgili ulus hepimizin yakından tanıdığı aydemir akbaş kardeşimizi de dışişleri bakanı yapıyorum ambargolar da hep kalkıye. saygılar eyi aşkamlarr. şimdi de benden cano canoı remix geliyo evladımm gop gop...
fotoğrafı için: (bkz: http://img518.imageshack.us/img518/1984/ibooex0.jpg)
- van tu tiri foro!! sevgili dinleyicilerim.....
bir ayrılık şarkısı adlı parçasının klibinin başında arkasını dönüp giden demet akalının arkasından "lov gelsene şuraya" dediği düşünülecek olursa.her türlü hitap şekli beklenebilir.
bir eli havada mendil çevirirken, diğer elinin tersini kolunu dirseğinden bükerek arkaya yaslamıştır. gırtlağından çıkan tiz namelerle ulusa seslenir; ''allah hepinizin be-lasını verecek.''
"leydiiis end centılmını" ile başlaması muhtemel seslenişlerdir, serzenişte olabilir tabi.
-şappi şappi şappi!
+allah cezanızı verecek!
bu ulusa bu güne kadar kimlerin seslendigini hatırlayanların, halen seslenmekte olanları görenlerin, hiç yadırgamaması gereken olaydır.
allaha şirk koşmadığımız için en azından şehitlerimizin yüzü suyu hürmetine allah bizimi cezamızı vermeyecek,iboda kendi terinde yüzmeye devam edecek.
tayyipe muhalefet olarak konuşmaya "anaaaaam anaaaam gariiip anaaam" türküsünü söyleyerek başlayacağı sesleniş.
bazan iyi türkü söyleyen birinin ,yaşamımızda neden bu kadar çok yer aldığı sorusuyla birlikte düşünülmesi gereken durumdur.